Trwa ładowanie...

Kraków, czyli miasto sparaliżowane - zobacz, gdzie będą kolejne remonty

• W Krakowie sezon na remonty rozpoczął się na dobre
• Poważne utrudnienia w centrum, Podgórzu i Hucie
• Pod urzędem marszałkowskim obędą się manifestacje, które zablokują ruch

Kraków, czyli miasto sparaliżowane - zobacz, gdzie będą kolejne remontyŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d3zoe86

Wraz ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, w Krakowie ruszył sezon na wszechobecne remonty dróg.

Po ukończeniu remontu torowiska w okolicy dworca, zostanie zablokowany przejazd dla tramwajów na ul. Westerplatte, gdzie zaplanowano szerszy zakres prac i ruch zostanie wznowiony dopiero 23 kwietnia. Tramwaje pojadą objazdem przez plac Wszystkich Świętych.

Od poniedziałku rusza remont ul. Markowskiego. W jego trakcie ulica będzie wyłączona z ruchu, a dojazd dla mieszkańców i odwiedzających Muzeum Lotnictwa będzie przez ul. Seniorów Lotnictwa i teren muzeum.

d3zoe86

Jak wynika z informacji przekazanych przez ZIKiT, urzędnicy zdają sobie sprawę z tego, że równolegle mamy do czynienia ze zwężeniem przy al. Powstańców Śląskich czy Brożka, co jest powodem ogromnych utrudnień w komunikacji, graniczących z paraliżem miasta. Ale, jak informują, budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki, prowadzona przez PKP PLK potrwa jednak co najmniej do końca roku, dlatego nie ma możliwości zwlekania z pracami przy innych ulicach na południu miasta.

To jednak nie koniec utrudnień w ruchu, których doświadczą mieszkańcy - od poniedziałku do piątku (15 kwietnia) należy spodziewać się zablokowania ruchu na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Racławickiej. Zapowiedziano tam pikietę przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Akcja protestacyjna ma polegać na przechodzeniu przez przejścia dla pieszych i będzie trwać codziennie, pomiędzy godz. 15 a 17, czyli w godzinach największego natężenia ruchu w tym rejonie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3zoe86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zoe86
Więcej tematów