Trwa ładowanie...

Kolejny sukces krakowskiego lotniska. Balice cały czas się rozwijają

Krakowskie lotnisko po raz kolejny odnosi sukces. Jak pokazują statystyki, październik był jednym z najlepszych miesięcy w historii Balic. Ale to nie koniec powodów do radości - będzie sporo nowych połączeń i kolejny prawdopodobny rekord.

Kolejny sukces krakowskiego lotniska. Balice cały czas się rozwijająŹródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d2f90nd
d2f90nd

Wraz z zimowym rozkładem lotów, zostaną uruchomione połączenia na Wyspy Kanaryjskie oraz do Izraela. Połączenie na Gran Canarię rusza 6 listopada (poniedziałki i piątki), do Eilat 7 listopada (wtorki i soboty), zaś na Teneryfę 8 listopada (czwartki i niedziele).

- Tegoroczna zimowa oferta naszego lotniska jest wyjątkowo bogata. Pozostają w rozkładzie loty nowych przewoźników czyli British Airways, KLM, Swiss oraz dochodzą nowe, atrakcyjne kierunki - ­mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. ­- Pasażerowie mogą zaplanować zarówno podróże biznesowe, krótkie weekendowe wyjazdy do największych europejskich miast jak i wypoczynek w turystycznych, ciepłych rejonach - opowiada.

A wraz z otwarciem nowoczesnego terminala, krakowskie lotnisko odnotowuje kolejny sukces pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Tylko w ostatnim miesięcy, Kraków Airport odwiedziło 375 026 pasażerów, a to wzrost aż o 17 proc.w stosunku do października 2014 roku i jest to najlepszy październikowy wynik krakowskiego lotniska i dwunasty z rzędu rekordowy miesiąc.

- Ten wynik potwierdza nasze prognozy, że w tym roku przekroczymy liczbę 4 milionów pasażerów - dodaje Jan Pamuła.

W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym, liczba połączeń wzrosła o 12. Pozostają w rozkładzie dotychczasowe loty sezonowe do Helsinek, Barcelony Girony i Gdańska.

Od nowego sezonu, będą możliwe również wyloty do Grecji. W przyszłym roku na lotnisku w Balicach będzie latał Aegean do Aten.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2f90nd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f90nd
Więcej tematów