Trwa ładowanie...

Kolejne makabryczne odkrycie w Podgórzu. Ludzkie kości leżały na powierzchni

• W Podgórzu dokonano kolejnego, makabrycznego odkrycia
• Na cmentarzu znaleziono ludzkie kości
• Trwa śledztwo w sprawie znaleziska

W niedzielę wieczorem po raz kolejny w Podgórzu znaleziono ludzkie szczątki. Na kości trafili przypadkowi przechodnie, którzy spacerowali w okolicy cmentarza przy kamieniołomie "Liban".

Share
Kolejne makabryczne odkrycie w Podgórzu. Ludzkie kości leżały na powierzchniŹródło: WP
d1uvox3

Na miejsce od razu zostały wezwane służby, a szczątki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej. Obecnie trwa śledztwo, który ma wyjaśnić w jaki sposób szczątki znalazły się na powierzchni oraz czy pochodzą z mogił pobliskiego cmentarza.

To już kolejny raz, kiedy w okolicy byłego obozu koncentracyjnego KL Płaszów znaleziono ludzkie kości. W połowie lutego, w ogólnodostępnej części dawnego nazistowskiego obozu, przechodzień odkrył ludzką czaszkę bez tkanek miękkich. Prawdopodobnie pochodzącą jeszcze z czasów II Wojny Światowej.

W obozie KL Płaszów, zlokalizowanym niedaleko cmentarza szyto mundury, drukowano dokumenty, rozkazy i inne druki władz hitlerowskich. Były również warsztaty samochodowe, ślusarskie oraz kamieniołom "Liban & Ehrenpreis". Między innymi na jego terenie rozgrywały się sceny oskarowej produkcji "Lista Schindlera".

Szacuje się, że w trakcie 3-letniego działania obozu pracy (zamienionego w obóz koncentracyjny) na terenie KL Płaszów zginęło od 8 do 10 tys. osób.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1uvox3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uvox3
Więcej tematów