Trwa ładowanie...

Katowice i Kraków zorganizują Sylwester z Ubogimi

Sylwester z Ubogimi organizowany przez kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium w Katowicach ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Kilka lat temu Kraków również przyłączył się do tej inicjatywy.

Katowice i Kraków zorganizują Sylwester z UbogimiŹródło: iStock.com
dgz5guc
dgz5guc

Co roku w Katowicach w Sylwesterze z Ubogimi uczestniczy ponad 150 bezdomnych i ubogich osób. W sylwestrową noc mają oni okazje spędzić wyjątkowy wieczór przy ciepłym posiłku oraz na wspólnej modlitwie.

Początkowo inicjatywa odbywała się na katowickim dworcu PKP, następnie w domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Jednak z biegiem lat, chętnych do uczestnictwa w Sylwestrze dla Ubogich przybywało. W 2014 roku połączonymi siłami świeckich wolontariuszy, kleryków oraz hojnych darczyńców zorganizowano (odmienionej formie) Sylwestra z Ubogimi. Imprezę przeniesiono do auli przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

- Nie chcemy traktować przybyłych ubogich, jak bezimiennej masy, dla której łaskawie można coś zrobić. Pragniemy, by każdy imiennie zaproszony gość poczuł, że to wszystko jest przygotowane właśnie z myślą o nim. Nie chcemy nikogo zmieniać, ulepszać na siłę. Chcemy jedynie dać drugiemu człowiekowi zrozumieć, że jest dla kogoś ważny.

Porozmawiać, pośpiewać, pomodlić się – spędzić wspólnie ten wyjątkowy, ostatni wieczór w roku. Wiemy, że poprzez tę akcję nie rozwiążemy problemu bezdomnych ani nie zmienimy ich historii. Chcemy jednak otoczyć Ubogich szacunkiem, dostrzec wartość drugiej osoby, bez względu na pogmatwane życiorysy i popełnione błędy – piszą na swojej stronie organizatorzy wydarzenia. Jak dodają, chcą też zwrócić uwagę społeczeństwa na problem ubóstwa, podaje KAI.

Krakówtakże przyłączył się do tej inicjatywy. Sylwester z Ubogimi w Krakowie odbędzie się po raz trzeci. Dzięki przeprowadzonej w Internecie zbiórce i pomocy darczyńców udało się zebrać blisko 4 tys. zł. Kwota zostanie przeznaczona na posiłki, wynajęcie sprzętów kuchennych oraz zastawy, a także przystrojenie sali.

dgz5guc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgz5guc
Więcej tematów