Trwa ładowanie...

Gowin ujawnia plan reformy polskich uczelni. Szykuje się rewolucja?

We wtorek tuż po godzinie 9 rozpoczął się Narodowy Kongres Nauki w Krakowie. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przedstawi projekt nowej ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym". Minister zapowiadał już wcześniej m.in. wydłużenie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych o dwa semestry. To nie jedyne założenia nowej reformy.

Gowin ujawnia plan reformy polskich uczelni. Szykuje się rewolucja?Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2lltgw
d2lltgw

"Narodowy Kongres Nauki zajmie się przeglądem potencjału badawczego Polski i refleksją nad priorytetami i narzędziami polityki w zakresie nauki i szkolnictwa wyższego. Podczas kongresu zostanie przedstawiona i poddana dalszej debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego w Polsce. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspierać będzie Rada Narodowego Kongresu Nauki, do której zaproszeni zostali liderzy środowiska akademickiego z Polski" - czytamy na stronie Narodowego Kongresu Nauki.

Najważniejsze punkty reformy zakładają m.in. umiędzynarodowienie nauki i szkolnictwa wyższego, zmiany w naukach humanistycznych i społecznych, zintensyfikowanie współpracy pomiędzy nauką, gospodarką i administracją publiczną, praca nad ścieżkami kariery i rozwojem młodej kadry akademickiej, dostępność kształcenia na poziomie elitarnym w powiązaniu z wysokiej jakości badaniami oraz zmiana ustroju i systemu zarządzania w szkolnictwie wyższym.

Więcej o założeniach nowej reformy wkrótce.

d2lltgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lltgw
Więcej tematów