Trwa ładowanie...

Dzieci rysowały kredą przed siedzibą PiS. Jest decyzja policji

Krakowska policja zdecydowała o umorzeniu śledztwa ws. napisów, jakie przed tamtejszą siedzibą PiS narysowały małe dzieci. - Stwierdzono, że kreda jest zmywalna i nie doszło do uszkodzenia mienia - mówi w rozmowie z Radiem Zet jedna z mam.

Share
Dzieci rysowały kredą przed siedzibą PiS. Policja umorzyła śledztwo
Dzieci rysowały kredą przed siedzibą PiS. Policja umorzyła śledztwo Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3lmyca

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Na miejscu pojawiła się grupa rodziców z dziećmi, które wspólnie rysowały kredą na chodniku smutne buzie. "Gdzie są dzieci?", "Żaden człowiek nie jest nielegalny" - pisały dzieci, wyrażając w ten sposób solidarność z migrantami, próbującymi przekroczyć polsko-białoruską granicę.

W pewnym momencie na ul. Retoryka pojawili się policjanci. "Dzieciom zarekwirowano kredę, mamy zostały wylegitymowane i dostały od razu wezwanie na poniedziałek, ponieważ 'ktoś zgłosił'. Po godzinie przyjechali technicy kryminalistyki. Tak, dobrze czytacie. Technicy kryminalistyki" - relacjonowała na Facebooku Magdalena Dropek, asystentka posła Lewicy Macieja Gduli.

Funkcjonariusze szybko zabezpieczyli dowody, wśród nich znalazły się m.in. użyte przez dzieci kredy.

d3lmyca

Zobacz też: Jacek Ozdoba o Bąkiewiczu i protestach po decyzji TK. "Żuleria polityczna"

Kraków. Dzieci rysowały kredą po chodniku. Śledztwo umorzone

"Gazeta Wyborcza" podała wówczas, że przyczyną interwencji mundurowych było naruszenie art. 63a Kodeksu wykroczeń.

"Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny" - brzmi przepis.

d3lmyca

We wtorek Radio Zet podało, że dochodzenie zostało umorzone. - Stwierdzono, że kreda jest zmywalna i nie doszło do uszkodzenia mienia - tłumaczy jedna z matek, która otrzymała telefon z policji.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lmyca

Podziel się opinią

Share
d3lmyca
d3lmyca
Więcej tematów