Trwa ładowanie...

"Debile!" - zniszczyli fortepian Chopina w Krakowie

Instalacja "Upadły fortepian" postawiona z okazji akcji "Chopin w mieście" została popisana farbą. Znajduje się na Plantach przy przejściu podziemnym wiodącym na plac Jana Nowaka Jeziorańskiego. Prawdopodobnie aktu wandalizmu dokonali kibole ze Śląska. Napis głosi "Tylko gieksa się liczy. 1964". To data założenia Górniczego Klubu Sportowego "Katowice".
- Chamy, debile, matoły - komentuje ostro Katarzyna Śliwa, oglądająca instalację i słuchająca wydobywających się z niej utworów.

"Debile!" - zniszczyli fortepian Chopina w KrakowieŹródło: Polska Gazeta Krakowska
d19pd9t
d19pd9t

Autorem instalacji jest Aleksander Janicki. - Wiemy o tym akcie wandalizmu. Nasi pracownicy już podjęli działania, aby usunąć napis - mówi Aleksandra Nalepa, rzeczniczka Krakowskiego Biura Festiwalowego, które ustawiło wiele podobnych instalacji z okazji roku chopinowskiego. KBF jest zszokowany zachowaniem wandali. Przypuszcza, że wybrali oni to miejsce na swoje popisy, gdyż przechodzą tędy tłumy. - Tylko oczernili swój klub, chyba, że to prowokacja ich przeciwników - komentują przechodnie.

Instalacja zostanie zabrana do odnowienia. Nie wróci już na miejsce na Plantach, ale pojawi się przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle. KBF ma nadzieje, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu.

d19pd9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19pd9t
Więcej tematów