Trwa ładowanie...

Bezpłatna pomoc dla ofiar przestępstw. Dowiedz się, gdzie w Krakowie otrzymasz poradę

Ruszyła akcja "Niebieski tydzień", która skierowana jest do ofiar przestępstw. Osoby, które wcześniej bały się lub po prostu nie mogły skorzystać z pomocy, przez cały tydzień mają do dyspozycji psychologów, policję i prokuraturę.

Bezpłatna pomoc dla ofiar przestępstw. Dowiedz się, gdzie w Krakowie otrzymasz poradęŹródło: Fotolia
d11lhkx
d11lhkx

- W ten tydzień chcemy zwrócić szczególną uwagę na ochronę interesów osób pokrzywdzonych i ofiar. Chcemy powiedzieć o ich prawach - mówi Wirtualnej Polsce Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej prokuratury Okręgowej.

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i osoby biorące udział w akcji, pomogą każdej osobie, która będzie miała problem i zechce go przedstawić.

- Bardzo często ofiary są zastraszane, przez co nie chcą zeznawać. Dzięki takim akcjom dowiedzą się jak wygląda całe postępowanie, w trudnych przypadkach skorzystają ze specjalistycznej pomocy. W poprzednich latach, po miesiącach wspólnej pracy, udało się postawić na nogi wiele osób. Ten tydzień to początek do lepszej drogi ofiar przestępstw - mówi Wirtualnej Polsce Marcin Marzec, psycholog.

Krakowianie, gdy usłyszeli o akcji od naszych reporterów, nie kryli zadowolenia i wspominali jej sukcesy w poprzednich latach.

d11lhkx

- To naprawdę całkiem dobra inicjatywa. Dwa lata temu sąsiadka zmagała się z problemami w domu. Pod pretekstem spaceru, poszła z dzieckiem do prokuratury dowiedzieć się, o co chodzi. Tam została objęta specjalistyczną opieką, doradzili jej co dalej robić. Od pół roku ma nową pracę, czeka na rozwód, a nikt jej w domu już nie bije - mówi WP Marlena Baradziej, mieszkanka Krakowa.

Bezpłatne porady będą udzielane codziennie w godz. od 7.45 do 15.45, we wszystkich siedzibach prokuratur:
- Kraków: ul. Mosiężnicza 2, os. Kościuszkowskie 2, os. Stalowe 16D;
- Chrzanów: ul. Jordana 7;
- Miechów: pl. Kościuszki 3;
- Myślenice: ul. Solskiego 2;
- Olkusz: ul. F. Nullo 6;
- Oświęcim: ul. Żwirki i Wigury 1B;
- Sucha Beskidzka: ul. Piłsudskiego 23;
- Wadowice: ul. Żwirki i Wigury 9;
- Wieliczka: ul. T. Żywca 1;

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d11lhkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11lhkx
Więcej tematów