Trwa ładowanie...

Będzie kolejny parking w Krakowie? Radni chcą konsultacji w sprawie inwestycji przy Placu na Stawach

• Urzędnicy chcą parking przy Placu na Stawach
• Radni dzielnicowi wnioskują o przeprowadzenie konsultacji społecznych
• Inwestycja ma pomóc rozładować ruch w okolicy Salwatora

Share
Będzie kolejny parking w Krakowie? Radni chcą konsultacji w sprawie inwestycji przy Placu na StawachŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d2gtlxc

Zablokowany samochodami Plac na Stawach może doczekać się budowy parkingu, ale kolejna miejska inwestycja budzi sporo kontrowersji. Inwestycja zlokalizowana przy Muzeum Narodowym świeci pustkami, a do tego mieszkańcy obawiają się wycięcia drzew i stworzenia kolejnego betonowego miejsca na mapie miasta.

Dlatego rada dzielnicy zwróciła się z wnioskiem do prezydenta Krakowa o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie budowy parkingu naziemnego wielokondygnacyjnego w rejonie Placu Na Stawach.

Radni chcą też, aby konsultacje odbyły się jeszcze na etapie aktualnie trwających starań o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji.

Według wstępnych założeń, wielopoziomowy parking ma być przeznaczony dla petentów urzędu oraz klientów placu targowego. Głównym zarzutem przeciwko inwestycji jest zwiększenie liczby samochodów w centrum i pogorszenie jakości powietrza.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2gtlxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gtlxc
Więcej tematów