Trwa ładowanie...

Będzie kasacja kontrowersyjnego wyroku. Sprawa zabójstwa zostanie rozpatrzona od nowa

• Zbigniew Ziobro złożył kasację do Sądu Najwyższego
• Dotyczy ona sprawy zabójstwa sprzed trzech lat
• Według ministra sprawiedliwości, orzeczona kara była niewspółmierna do winy

Będzie kasacja kontrowersyjnego wyroku. Sprawa zabójstwa zostanie rozpatrzona od nowaŹródło: WP
d2fkgg0
d2fkgg0

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył kasację do Sądu Najwyższego w sprawie zbyt niskiego wyroku dla Dawida M. Mężczyzna w 2013 roku zabił w Nowym Targu 20-latka, za co Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał go na 15 lat więzienia.

"Orzeczenie przez Sąd Apelacyjny w Krakowie kary 15 lat pozbawienia wolności cechuje rażąca niewspółmierność, przejawiająca się w orzeczeniu kary nader łagodnej za popełnioną zbrodnię zabójstwa" - napisał w uzasadnieniu Zbigniew Ziobro.

Przypomnijmy, że początkowo mężczyzna usłyszał karę dożywotniego więzienia i dopiero sąd drugiej instancji złagodził ten wyrok.

Jak przekazała Ewa Balik z prokuratury generalnej, kasacja została złożona z powodu "rażącej niewspółmierności" kary do popełnionej zbrodni.

Do zabójstwa doszło przed dyskoteką w Nowym Targu, w czasie trwających tam "Andrzejek". Gdy w tłumie uczestników doszło do szarpaniny, Dawid M. wyciągnął nóż i ugodził w ramię oraz głowę Andrzeja K. Mężczyzna po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2fkgg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fkgg0
Więcej tematów