Trwa ładowanie...
d38io6j

Kraków. Zapłacili czesne i wpisowe, mieli rozpocząć rok szkolny. Okazało się, że nie ma budynku

Około 30 uczniów miało rozpocząć naukę w Zespole Szkół Społecznych w Krakowie. Stowarzyszeniu zarządzającemu placówką nie udało się jednak wynająć sal. Rodzice informację o odwołaniu rozpoczęcia roku szkolnego dostali w nocy z soboty na niedzielę.
Share
Kraków. Rozpoczęcie roku miało nastąpić w Zespole Szkół Społecznych przy ul. Potebni 7
Kraków. Rozpoczęcie roku miało nastąpić w Zespole Szkół Społecznych przy ul. Potebni 7Źródło: maps.google.pl
d38io6j

Uczniowie mieli rozpocząć naukę w Niepublicznym Liceum i Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Za placówki odpowiada małopolski oddział Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Rok szkolny miał zacząć się w budynku przy ul. Potebni 7. Dawniej było tam gimnazjum, które zostało wygaszone. Pierwszy dzień szkoły wyglądał jednak inaczej niż uczniowie się spodziewali.

W sobotę o godz. 21.37 do rodziców przyszedł mail, że rozpoczęcie roku szkolnego zostało odwołane - podaje gazetakrakowska.pl. Okazało się, że miasto nie wynajęło stowarzyszeniu budynku. A zapłacone zostały zarówno czesne, jak i wpisowe. Rozmowy ws. wynajęcia sal miały się rozpocząć na początku grudnia 2018 r. Zgody nie wyraził urząd miasta. Okazało się, że nikt takich zapewnień nie składał.

d38io6j

W sprawę zaangażował się poseł Jerzy Meysztowicz i krakowscy radni Artur Buszek i Łukasz Maślona. Politycy wzięli udział w konferencji prasowej zorganizowanej w budynku szkoły przez rozgoryczonych rodziców. Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig zapewnia, że nie zostaną pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. Prezes stowarzyszenia stwierdził, że jeśli nie uda się uruchomić szkoły zwróci pieniądze. Z kolei budynek ma przejść remont.

Zobacz także: Michał Kamiński w ogniu pytań o Romana Giertycha

Źródło: gazetakrakowska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38io6j

Podziel się opinią

Share
d38io6j
d38io6j
Więcej tematów