WP

Kraków zakorkowany. Zapadł się kanał

W środę pod Alejami Słowackiego w Krakowie zapadła się część kanału odpływowego. Do godzin popołudniowych drogowcy będą naprawiać usterkę, a kierowcy - stać w korkach. Ruch w tym miejscu odbywa się tylko w jedną stronę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prace przy Alejach Słowackiego
Prace przy Alejach Słowackiego (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
WP

Utrudnienia dla kierowców w Krakowie. Przy skrzyżowaniu Alei Słowackiego i ulicy Mazowieckiej tworzą się korki - wszystko przez usuwanie skutków środowej awarii. W środę zapadła się część jezdni nad kanałem odpływowym.

"Gazeta Wyborcza" informuje o ogromnych korkach w godzinach szczytu, obecnie sytuacja jest spokojniejsza. Z ruchu wyłączono dwa pasy, w tym jeden przeznaczony dla autobusów. Pracownicy miejskich wodociągów zapewniają, że wszystkie kanały są monitorowane specjalnymi kamerami. Planują także dodatkowe inspekcje.

WP

Mogło dojść do tragedii

Na nagraniu zamieszczonym na twitterowym profilu miasta, rzecznik miejskich wodociągów tłumaczy, jak doszło do usterki. - Przyczyną osunięcia się tej ściany mogły być drgania gruntu spowodowane wielkim natężeniem ruchu - powiedział Robert Żurek.

Czytaj też: Smog 14 lutego. Jak jest dzisiaj w Krakowie?
Z Wisły wyłowiono zwłoki mężczyzny. To zaginiony Paweł T.

Zobacz też: Kraków. Niewybuch przy ulicy Dobrego Pasterza

WP

Jak wyjaśniał, tuż po wojnie, kiedy budowano kanalizację, nie przewidywano, że Aleje Słowackiego będą jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. - W tym miejscu mogła się zapaść jezdnia, mogło dojść do tragedii - dodaje Żurek. Czwartkowe prace mają potrwać przynajmniej do godziny 15.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP