Trwa ładowanie...
d2oaxu3

Kraków. Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących. Przedstawiciela kurii brak

To już 23. raz, kiedy na płycie Rynku Głównego odbywa się wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących. W tegorocznym wydarzeniu rozdano ponad 50 tys. świątecznych potraw. Po raz pierwszy w historii nie pojawił się żaden przedstawiciel krakowskiej kurii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie
Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie (PAP, Fot: PAP/Jacek Bednarczyk)
d2oaxu3
  • Krakowska wigilia dla bezdomnych i potrzebujących odbyła się po raz 23
  • Rozdano ponad 50 tys. świątecznych potraw
  • Uczestnicy mogli skorzystać z opieki medycznej

- Wyjątkowość naszego wydarzenia polega na tym, że my nie dzielimy ludzi na lepszych i gorszych. Do naszego świątecznego stołu zapraszamy każdego, niezależnie od preferencji politycznych, pochodzenia czy zasobności portfela - przyznał w rozmowie z "Gazetą Krakowską" organizator wydarzenia Jan Kościuszko.

Prawdziwym nieszczęściem jest niemożność zapewnienia sobie ciepłego posiłku, ale równie mocno boli samotność. Osoby starsze, opuszczone przez najbliższych mogą ten dzień spędzić w gronie przychylnych im ludzi - dodał organizator.

d2oaxu3

To właśnie ten krakowski restaurator oraz były kierowca rajdowym jest pomysłodawcą charytatywnego wydarzenia. W tym roku w kolejce po potrawy ustawiło się kilka tysięcy osób. Rozdano m.in. karpie, zupy, pierogi oraz ciasta. W samą tylko niedzielę pracowało 50 wolontariuszy (w przygotowaniach brało udział łącznie 150 osób).

PAP

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

Dodatkowo osobom bezdomnym i potrzebującym rozdano świąteczne paczki żywnościowe, a także zapewniono dostęp do lekarza. Na płycie Rynku ustawiono namioty, które zaaranżowano na szpital polowy.

d2oaxu3

I choć całe wydarzenie wspierał zarówno prezydent miasta Jacek Majchrowski, czy kibicie MKS Cracovia, to jednak w tym roku zabrakło przedstawiciela krakowskiej kurii. - Jak co roku zapraszaliśmy. Ja tego nie skomentuję - powiedział "Gazecie Wyborczej" Jan Kościuszko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Krakowska, Gazeta Wyborcza

d2oaxu3

Podziel się opinią

Share

d2oaxu3

d2oaxu3
Więcej tematów