Trwa ładowanie...

Kraków. Korupcja i marihuana w jednostce wojskowej

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała dwóch żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie. Dowódca jednostki, ppłk. Marcin M. miał przyjąć obietnicę korzyści majątkowej w zamian za powołanie dwóch osób do służby wojskowej w jego jednostce. Plut. Jacek T. usłyszał dwa zarzuty płatnej protekcji oraz posiadania marihuany. Jednak to nie wszystkie przewinienia wojskowych.
Share
Kraków. Korupcja i marihuana w jednostce wojskowej
Kraków. Korupcja i marihuana w jednostce wojskowejŹródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
d2w5fu4

Jak poinformował we wtorek dział prasowy Prokuratury Krajowej, zatrzymań dokonano na polecenie Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk. Marcinowi M. postawiono zarzuty przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł w zamian za powołanie dwóch osób do zawodowej służby wojskowej w tej jednostce.

Drugi z zatrzymanych plut. Jacek T. usłyszał dwa zarzuty płatnej protekcji, poprzez podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy - powołania do zawodowej służby wojskowej w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie - w zamian za przyjęcie łapówek w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł dla dowódcy ppłk. Marcina M.

d2w5fu4

Stargard Gdański. Impreza młodzieży w święta wielkanocne. Akcja policji

To nie jedyne przewinienia oskarżonych

Plut. Jackowi T. zarzucono również posiadanie marihuany, a ppłk. Marcinowi M., że od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. kilkudziesięciokrotnie samowolnie użył pojazdów służbowych do celów prywatnych. Jak podało RMF FM chodziło między innymi o wożenie dziecka do szkoły, czy robienie zakupów.

d2w5fu4

Dowódca batalionu został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Z kolei wobec Jacka T. prokurator zastosował dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł oraz zakaz kontaktowania się z ustalonymi osobami.

Dowódcy batalionu grozi kara do 10 lat więzienia, zaś jego podwładnemu - do ośmiu lat więzienia. Według prowadzących dochodzenie sprawa ma charakter rozwojowy.

Przeczytaj także:

Wypadek na Białorusi. System rakietowy wjechał w dom

CBA zatrzymało 7 osób: wśród nich wojskowi. Służby ujawniły szczegóły

Źródło: PAP/RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w5fu4

Podziel się opinią

Share
d2w5fu4
d2w5fu4
Więcej tematów