Trwa ładowanie...

CBA zatrzymało 7 osób: wśród nich wojskowi. Służby ujawniły szczegóły

Wrocławskie CBA razem z Wydziałem Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu zatrzymało 7 osób - w tym m.in. byłego i obecnego żołnierza. Akcja służb związana jest z nieprawidłowościami dotyczącymi organizowania przetargów w wojsku.
Share
Wrocław. Akcja CBA. Zatrzymano 7 osób (zdjęcie ilustracyjne)
Wrocław. Akcja CBA. Zatrzymano 7 osób (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: CBA
d3xbdx1

Centralne Biuro Antykorupcyjne we Wrocławiu pod nadzorem Wydziału VIII ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi śledztwo dotyczące przestępstwa popełnionego przez żołnierzy Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którzy współdziałali z osobami cywilnymi w latach 2018-2019.

Wrocław. Akcja CBA, zatrzymano 7 osób

"Chodzi o szereg przestępstw związanych z planowaniem i realizacją postępowań o udzielenie zamówień publicznych w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych" - czytamy w komunikacie CBA.

d3xbdx1

"Śledztwo obejmuje także niedopełnienie obowiązków służbowych, wejście w porozumienie z innymi osobami w związku z prowadzonymi postępowaniami przetargowymi, bezprawne ujawnianie informacji o planowanych i prowadzonych postępowaniach o udzielenie zamówień, składanie fałszywych oświadczeń i przyjmowania korzyści majątkowych za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa" - dodały służby.

Służby przekazały, że badane są zamówienia publiczne m.in. na zakup środków spożywczych, sprzętów, usług na potrzeby armii, których wartość przekroczyła 10 milionów złotych.

CBA na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego zatrzymało 7 osób. Wśród nich znalazł się czynny i były żołnierz Wojska Polskiego oraz 5 przedsiębiorców, którzy działają w branży gastronomicznej.

Funkcjonariusze przeszukali 8 lokalów, a także miejsca pracy oraz zamieszkania osób, które zostały zatrzymane w tej sprawie. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Tam postawiono zarzuty.

d3xbdx1

Wobec byłego i obecnego żołnierza sąd zadecydował (na wniosek prokuratury) o zastosowaniu tymczasowego aresztu. Wobec 5 innych zatrzymanych osób zastosowano środki zapobiegawcze - dozór policji, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z innymi podejrzanymi.

Zobacz też: Polacy łamią nowe obostrzenia. Uwaga! Policja ostrzega, że zmieniło się prawo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xbdx1

Podziel się opinią

Share
d3xbdx1
d3xbdx1
Więcej tematów