Trwa ładowanie...

Koziej: większe wydatki na wojsko. Będą nowe samoloty dla VIP-ów

- Jestem coraz bardziej przekonany, że potrzebne są nowe samoloty dla VIP-ów, bezpieczny system kierowania państwem. Jesteśmy bardzo blisko podjęcia decyzji o zakupie. Pieniądze znajdą się w przyszłorocznym budżecie - mówił Stanisław Koziej w "Kontrwywiadzie RMF FM".

Share
Koziej: większe wydatki na wojsko. Będą nowe samoloty dla VIP-ów
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d25xt12

Uwiedziony przez Obamę? - Merytorycznie tak - stwierdził szef BBN. - Dziś jesteśmy bliżsi pewności, że gdyby zaszła, odpukać, jakakolwiek zła sytuacja, wojska amerykańskie znajdą się na naszym terytorium - tłumaczył.

Gość RMF FM twierdzi, że zapowiedź zwiększenia wydatków na obronność to "sygnał do Europy: chodźcie z nami, bo zagrożenia wzrastają", a pieniądze powinny zostać przeznaczone "na modernizację i wzmocnienie infrastruktury, czyli lepsze warunki dla przyjmowania wojsk NATO".

- Będą rozmowy z szefem MON o tym, jak wydać dodatkowe pieniądze. [Jest] propozycja zwiększenia wydatków na obronność uzgodniona z premierem i ministrem finansów - powiedział gość RMF FM.

d25xt12

- Słowa Obamy były ważne, bo zostały wypowiedziane przed szczytem NATO. Podkreśliłbym właśnie ten moment. Trwa debata nad przyszłością NATO. My zabiegamy o mocne wzmocnienie wschodniej flanki, a głos Obamy będzie bardzo trudny do zignorowania - tłumaczył szef BBN w RMF FM. - W razie potrzeby przybędzie znacznie więcej niż dwie brygady - mówił pytany o realną obecność amerykanów w Polsce.

Źródło: RMF FM

d25xt12

Podziel się opinią

Share
d25xt12
d25xt12
Więcej tematów