Trwa ładowanie...
d3z1vcj

Koszmar. Plaga komarów utrudnia ludziom życie. Wniosek o pomoc wojska

Na dobre zaczął się sezon komarów. Ale prawdziwa plaga dotknęła województwo świętokrzyskie. Samorządowcy apelują o pomoc. Nie wykluczone, że do akcji wkroczy wojsko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komary. Zaczyna się plaga
Komary. Zaczyna się plaga (East News)
d3z1vcj

W związku z plagą komarów w województwie świętokrzyskim poseł PiS i lider Porozumienia Michał Cieślak apeluje do wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek o wykonanie oprysków. Uważa, że powinno się użyć samolotów przystosowanych do oprysków lasów. Nie wyklucza także, że zawnioskuje o pomoc pododdziałów chemicznych wojska.

Jak tłumaczy w rozmowie z portalem echodnia.eu, powodzie, jakie miały miejsce w latach 1997, 2001 i 2010, nie doprowadziły do powstania tak wielkiej populacji komarów, z jaką mamy obecnie do czynienia.

A sprawa jest poważna, ponieważ komarów jest tak wiele, że nie działają już popularne preparaty w aerozolu, a mieszkańcy nie mogą normalnie funkcjonować.

d3z1vcj

- Masowe wystąpienie owadów na terenach podtopionych uniemożliwia mieszkańcom prowadzenie podstawowych czynności gospodarskich i bytowych. Ponadto komary mogą roznosić choroby i wirusy - mówi Michał Cieślak.

Ale już docierają głosy, że komary to nie tylko problem woj. świętokrzyskiego. Mieszkańcy innych regionów Polski także skarżą się na wyjątkowo dużo owadów w tym roku. Odkomarzanie zaczęło się w wielu miastach. Niestety pogoda sprzyja w namnażaniu się tych insektów.

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z1vcj

Podziel się opinią

Share
d3z1vcj
d3z1vcj
Więcej tematów