Trwa ładowanie...
d3hggrw
d3hggrw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kosowo: zatrzymania w związku z rekrutacją bojowników do Iraku i Syrii

Policja w Kosowie zatrzymała w środę 15 osób w ramach operacji, której celem jest powstrzymanie napływu młodych Albańczyków do Iraku i Syrii na wojnę po stronie dżihadystów. Była to druga z rzędu taka operacja. Wśród zatrzymanych jest wpływowy imam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3hggrw

Jak powiedziało agencji Reutera anonimowe źródło w policji, zatrzymano 15 osób z całego kraju. - Zarzuty dotyczą terroryzmu, zagrożenia dla porządku konstytucyjnego, podżegania i wypowiedzi szerzących nienawiść religijną - przekazało źródło.

Rzecznik policji potwierdził, że doszło do zatrzymań, ale nie podał szczegółów. Z kolei media w Kosowie informują, że zatrzymany został imam z Wielkiego Meczetu w Prisztinie, a także lider partii politycznej o korzeniach islamskich.

W sierpniu policja w Kosowie aresztowała 40 mężczyzn podejrzanych o udział w wojnie w Syrii i Iraku lub rekrutację bojowników w szeregi dżihadystów.

Według przedstawicieli wywiadu obecnie w Iraku i Syrii walczy 100-200 obywateli Kosowa. Co najmniej 20 bojowników z Kosowa zginęło w zeszłym roku. Informacje o udziale bojowników z Kosowa są bardzo niepokojące dla władz jak i mieszkańców tego kraju, w którym większość ludności to Albańczycy muzułmanie, choć prowadzący raczej świecki styl życia. "Pełzającej radykalizacji" społeczności muzułmańskich obawiają się także - jak pisze Reuters - inne kraje bałkańskie, w tym Serbia i Bośnia.

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów