Trwa ładowanie...

Lider PSL ma propozycje odnośnie wyborów. "Polski nie stać na ryzyko"

- Potrzebujemy dziś wspólnego działania partii koalicyjnej. O to chciałbym poprosić i do tego chciałbym zaprosić naszych partnerów, żebyśmy już dziś wspólnie wyłonili kandydata na prezydenta. Polski nie stać na ryzyko - stwierdził wicepremier na spotkaniu Rady Naczelnej PSL.

Władysław Kosiniak-KamyszWładysław Kosiniak-KamyszŹródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak
d1jk6n5
d1jk6n5

Spotkanie rozpoczęło się w południe w auli znajdującej się w jednym z budynków Akademii Krakowskiej w Tarnowie. Następnego dnia w Wierzchosławicach ludowcy wezmą udział w uroczystości poświęconej działaczowi ruchu ludowego i trzykrotnemu premierowi Wincentemu Witosowi w ramach tzw. Zaduszek Witosowych.

- To jest bardzo ważne spotkanie. Rok po wyborach możemy podsumować to, co za nami, ale też porozmawiać o przyszłości - powiedział na początku swojego wystąpienia szef MON, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. - Stąd wychodziliśmy po zwycięstwa, tu też podsumowaliśmy trudne wydarzenia - kontynuował.

Następnie wicepremier przypomniał nieco historii. - Od początku, kiedy zaczęło istnieć państwo polskie, ludowcy brali udział w rządach. Zawsze aktywnie włączali się w wybory prezydenckie. Staliśmy po stronie prezydenta Wojciechowskiego do ostatnich dni pełnienia przez niego urzędu. W III RP nie było wyborów, w których nie bralibyśmy udziału. Co więcej, to nasi wybory decydowali o wyniku tych wyborów - wskazał szef PSL.

d1jk6n5

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy żyją coraz biedniej? Szczere reakcje mieszkańców Podlasia

- Te głosy, niezależnie ile procent, stanowią o tym, kto będzie prezydentem - podkreślił, po czym stwierdził, że "dziś zaproponuję określone propozycje, jak do tych wyborów podejść."

- Chciałbym, abyśmy do tych wyborów podeszli inaczej, niż do wyborów parlamentarnych. Wtedy byłem zwolennikiem, że idziemy pod własnym szyldem. Bez nas nie byłoby odsunięcia PiS-u od władzy. Oczywiście też bez zrozumienia wszystkich sił, które tworzą dziś koalicję. To byłe inne wybory - zadeklarował wicepremier.

d1jk6n5

- Potrzebujemy dziś wspólnego działania partii koalicyjnej. O to chciałbym poprosić i do tego chciałbym zaprosić naszych partnerów, żebyśmy już dziś wspólnie wyłonili kandydata na prezydenta - dodał.

Kosiniak-Kamysz ponawia propozycję

Złożona w sobotę deklaracja nie jest jednak niczym nowym. Kosiniak-Kamysz wypowiadał się w podobnym tonie już w sierpniu na antenie telewizji Polsat News. Szef MON wskazywał wtedy na Szymona Hołownie, jako kandydata "miałby ogromne szanse na zwycięstwo".

Głosy do wystawienia wspólnego kandydata pojawiały się także z innych stron rządzącej obecnie koalicji. W czerwcu do pozostałych koalicjantów apelował Marcin Kierwiński. - Bardzo mocno namawiałbym PSL i innych naszych koalicjantów do tego, aby myśleć o jednym wspólnym kandydacie na prezydenta - mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie TVN24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jk6n5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jk6n5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj