Trwa ładowanie...
detf3fz
Kosiniak-Kamysz o ustawie aborcyjnej: większość PSL jest za ochroną życia

Kosiniak-Kamysz o ustawie aborcyjnej: większość PSL jest za ochroną życia

- Większość PSL jest za ochroną życia, mówimy oczywiście w kontekście tej ustawy - powiedział w programie #dziejesienazywo szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz dodając, że nie podoba mu się kwestia karania kobiet. Podkreślił, że "jednak ważna jest kwestia ochrony życia matki". - Jeżeli konstytucja nakazuje ochronę rodziny, kobiety w ciąży szczególnie, czyli ochronę życia matki i życia dziecka, to nie da się tego nie traktować jako całości. Jeżeli jest zagrożenie życia matki, to rozumiem, że można podjąć procedury ratujące życie - mówił. Zaznaczył też, iż jeżeli chodzi o gwałt i zagrożenie życia matki, to w obu tych przypadkach trzeba rozważać inne scenariusze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
detf3fz

Kosiniak-Kamysz wyraził opinię, że nie obawia się, iż nowa ustawa spowoduje znaczny wzrost patologii ciąży w Polsce. - W tych sprawach w środowiskach pro-life też jest podział. To nie jest tak, że jednoznacznie wszyscy mówią o zagrożeniu życia matki - podkreślił.

Jego zdaniem, z ustawy nie należy usuwać zapisów o tym, że aborcja może być przeprowadzana kiedy ciąża pochodzi z gwałtu i zagraża życiu matki. - Ale już troszkę inaczej w przypadku dzieci z Zespołem Downa. To wynik rozmów z rodzicami, którzy je wychowują - podkreślił.

Jego zdaniem, "tutaj duża jest odpowiedzialność po stronie PiS - wiele obiecywał i Kościołowi i wiele mówił w sprawach światopoglądowych". - Teraz musi też wziąć odpowiedzialność, razem z panem prezydentem, za przyszłość w tym obszarze - podkreślił szef PSL.

detf3fz

Podziel się opinią

Share

detf3fz

detf3fz
Więcej tematów