Trwa ładowanie...
ycipk-42ewxx

Kościół Prawosławny i Watykan zadowolone z odkrycia bozonu Higgsa

- Cieszymy się z odkrycia naukowców z CERN, którzy potwierdzili istnienie bozonu Higgsa, i pragniemy im pogratulować - powiedział abp Władysław Chaplin, rzecznik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Tak, głosem swego rzecznika, na odkrycie naukowców z Genewy zareagował patriarcha Kościoła w Moskwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizualizacja z CERN
Wizualizacja z CERN (AP, Fot: CERN)
ycipk-42ewxx

- Z całą pewnością to odkrycie ponownie podniesie dylemat, czy materia i świat były takie, jak są dziś, od zawsze, czy przechodziły rozmaite zmiany, rozwijając się wedle różnych scenariusz i udowadniając, że świat nie jest wieczny i niezmienny, jak utrzymywali niektórzy jeszcze kilka dekad temu - mówił rosyjski arcybiskup, cytowany przez portal vaticanisider.it.

Odnosząc się do słów dyrektora ośrodka CERN, który uważa, że przy obecnym stanie wiedzy można badać zaledwie 4 proc. istniejących cząstek, zaś pozostałe 96 proc. pozostaje nieznane, Chaplin powiedział: "Moim zdaniem, ludzkość jest dopiero na początku swoich badań nad światem i jego interpretacji, zarówno w sensie duchowym, jak i fizycznym. Możemy obserwować odległe gwiazdy, ale nie bardzo wiemy, co jest 20 km pod nami. To znaczy, że jest jeszcze bardzo wiele miejsca na badania, na rozwój myśli i wiedzy, a także na to, by dobrze poznać nasze ludzkie ograniczenia".

Na temat poszukiwanego przez naukowców od 50 lat bozonu Higgsa wypowiedział się także kanclerz Papieskiej Akademii Nauki bp Marcelo Sanchez Sorondo. Powiedział on, że "boska cząsteczka ukazuje cud stworzenia".

ycipk-42ewxx
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42ewxx

ycipk-42ewxx
ycipk-42ewxx