Trwa ładowanie...

Kościół pomodli się za ofiary pedofilii

Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował do duchownych o modlitwę za dzieci, które padły ofiarą księży pedofilów. W piątek 3 marca, po raz pierwszy w polskim Kościele będzie obchodzony dzień modlitwy za małoletnie ofiary przestępstw seksualnych.

Share
Kościół pomodli się za ofiary pedofilii
Źródło: prymaspolski.pl, Fot: J. Andrzejewski
d4mpy8l

Zwracając się w poniedziałek w specjalnym komunikacie do duchowieństwa, abp Polak zachęcił księży i osoby konsekrowane, żeby w pierwszy piątek Wielkiego Postu modlili się w intencji ofiar pedofilii i podjęli pokutę za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Przypomniał także, że do tego samego wzywał wcześniej papież Franciszek.

- Odprawiając tego dnia nabożeństwo Drogi Krzyżowej, poszcząc i składając jałmużnę, chcemy prosić Boga bogatego w miłosierdzie o Jego przebaczenie dla tych naszych braci i sióstr, którzy sprzeniewierzyli się swojemu powołaniu, zawiedli zaufanie Jezusa Chrystusa, Kościoła oraz dzieci i ich rodzin, dopuszczając się haniebnego grzechu wykorzystania seksualnego małoletnich – napisał prymas.

d4mpy8l

Hierarcha przypomniał również, że podstawową zasadą posługi Kościoła jest poszanowanie godności każdej osoby na wzór Chrystusa. - Wszystko, co rujnuje tę zasadę, co sprawia, że ludzka godność może zostać naruszona czy wprost podeptana, domaga się jasnej i jednoznacznej reakcji – napisał abp Wojciech Polak.

Prymas zaapelował o modlitwę o to, żeby Bóg "uleczył serca osób zranionych grzechem pedofilii, aby przebaczył pokutującym sprawcom tych grzechów, a cały Kościół zachował w przyszłości od tego straszliwego zła".

d4mpy8l

Podziel się opinią

Share
d4mpy8l
d4mpy8l
Więcej tematów