Trwa ładowanie...

Kościerzyna. Interwencja w szpitalu, wykryto groźną bakterię

Legionella w kościerzyńskim szpitalu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zarządził interwencję w pomorskiej placówce po wykryciu bakterii, która może wywołać groźne powikłania.

Share
Kościerzyna. Interwencja w szpitalu, wykryto groźną bakterię
Źródło: Fotolia
d3kmc8x

Bakterię wykryto w ciepłej wodzie użytkowej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Podczas badań przeprowadzonych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny okazało się, że w instalacji jest ponadnormatywna liczba bakterii.

Legionella dostaje się do ludzkiego organizmu za pomocą dróg oddechowych. Może wywołać zakażenia, które prowadzą do takich chorób grypopodobnych jak: zapalenie płuc, gorączka Pontiac lub legionellozy, która jest zakaźna.

d3kmc8x

Bakteria stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia osób, które korzystają z ciepłej wody w szpitalu w Kościerzynie. Dlatego Inspektor Sanitarny w Kościerzynie zdecydował o wyłączeniu z eksploatacji pryszniców ciepłej wody w placówce, a na oddziale dziecięcym wyłączono urządzenia i instalacje wodne.

To jednak nie wszystko. W ramach interwencji zdecydowano o wyczyszczeniu i dezynfekcji systemu. Po tygodniu mają zostać pobrane próbki ciepłej wody z wyczyszczonej instalacji do badania. Następnie kontrola będzie powtarzana co kwartał.

- Przy zachowaniu nakazów oraz rzetelnym egzekwowaniu ich przez Zarządcę Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie należy stwierdzić, że pacjenci przebywający w szpitalu są bezpieczni - cytuje Grażynę Greinkę z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kościerzynie, trojmiasto.eska.pl.

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: trojmiasto.eska.pl

d3kmc8x

Podziel się opinią

Share
d3kmc8x
d3kmc8x
Więcej tematów