Trwa ładowanie...
d4hmdrd

Koronawirus. Zarażony ksiądz odprawiał nabożeństwa, sanepid szuka wiernych

Zamojski sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach zarażonego księdza parafii w Łabuniach (woj. lubelskie). W odpowiedzi na jego komunikat zgłosiło się już kilkaset osób i wydano do tej pory ok. 200 decyzji o kwarantannie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W kościele w Łabuniach zarażony ksiądz odprawiał mszę św.
Koronawirus w Polsce. W kościele w Łabuniach zarażony ksiądz odprawiał mszę św. (Domena publiczna)
d4hmdrd

42-letni wikariusz parafii w Łabuniach k. Zamościa (woj. lubelskie) trafił do szpitala we wtorek, a w środę potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Stan duchownego jest poważny. Istnieje poważne podejrzenie, że już po zarażeniu odprawiał on niektóre nabożeństwa w dniach 13 marca - 17 marca w parafii w Łabuniach, a także w pobliskich kościele w Żdanowie i Majdanie Ruszowskim.

W związku z tym powiatowa stacja sanepidu w Zamościu wydała komunikat, który publikujemy pod tym linkiem,w którym prosi o pilny kontakt wszystkich, którzy mieli styczność księdzem oraz uczestniczyli w odprawianych przez niego nabożeństwach. Został on rozesłany do okolicznych miejscowości i wywołał masowy odzew:

- W ciągu kilku godzin zgłosiło się do nas kilkaset osób. Wydałem w związku z tym już ok. 200 decyzji o objęciu kwarantanną, a następne decyzje są przygotowywane - powiedział Wirtualnej Polsce Stanisław Jaślikowski, dyr. powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zamościu.

d4hmdrd

Co jednak ciekawe, o ile komunikat publikują media ogólnopolskie i lokalne, a także jest on jest dostępny np. od razu na stronie głównej Urzędu Gminy w Łabuniach, o tyle próżno go szukać na internetowych stronach...wojewódzkiego sanepidu w Lublinie czy nawet powiatowego w Zamościu.

- Jest, tylko go głębiej trzeba poszukać na stronie - dyr. sanepidu w Zamościu, Stanisław Jeślikowski. Zapytany, czy taki komunikat nie powinien być łatwiej dostępny dla odbiorców powiedział, że wynika to z trudności z prowadzeniem strony internetowej tej instytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jarosław Kaczyński będzie chciał przełożyć wybory? Borys Budka uważa, że może się tak stać w dwóch przypadkach

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów