Trwa ładowanie...
d164fz4

Koronawirus zaatakował Włochy. Władze izolują mieszkańców

Z powodu koronawirusa z Chin we Włoszech zmarły już dwie osoby. Całkowita liczba zakażonych wzrosła do 76 przypadków. Z powodu wybuchu epidemii władze zdecydowały się odizolować 10 gmin. Zakaz wstępu i opuszczania ognisk koronawirusa dotyczy aż 50 tys. lokalnych mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Władze Włoch izolują gminy
Koronawirus. Władze Włoch izolują gminy (Getty Images, Fot: NurPhoto / Contributor)
d164fz4

W ciągu ostatniej doby liczba osób, u których stwierdzono zarażenie koronawirusem zwiększyła się niemal trzykrotnie. Większość przypadków odnotowano w regionie Lombardii, gdzie obecność wirusa stwierdzono u 54 mieszkańców. 17 osób zaraziło się także w Wenecji Euganejskiej.

O pierwszym oficjalnym przypadku zakażenia koronawirusem władze Włoch poinformowały w piątek. 38-latek z Lombardii nie przebywał w Chinach, ale zjadł kolację z osobą, która stamtąd wróciła. Służby zdrowotne określiły stan mężczyzny jako bardzo ciężki.

Jak na razie na terenie Włoch z powodu koronawirusa zmarły dwie osoby. Oba zgony dotyczą osób znajdujących się w wieku powyżej 70. roku życia. Ofiary to mężczyzna i kobieta.

d164fz4

Zobacz także: Szef WHO o koronawirusie. "Epidemia może nadal się rozprzestrzenić"

Koronawirus. Włochy izolują mieszkańców

Z powodu panującej w kraju epidemii premier Giuseppe Conte wydał komunikat, w którym poinformował, że rząd wydał w trybie pilnym specjalny dekret. Dokument przewiduje kroki konieczne do zahamowania epidemii koronawirusa.

d164fz4

Na terenie 11 gmin obowiązuje całkowity zakaz wstępu. Zamknięte zostały szkoły, uniwersytety oraz ośrodki kultury i obiekty sportowe. Mieszkańcy mają także zakaz opuszczania objętych restrykcjami gmin – w Lombardii jest ich dziesięć, a w Wenecji Euganejskiej jedna.

Każdy kto złamie wprowadzone zakazy będzie ukarany karą grzywny. Zawieszone zostały również wycieczki szkolne na terenie Włoch oraz wstrzymano grupowe wyjazdy za granicę.

Do pomocy wykorzystywane jest również wojsko. Żołnierze dbają o przestrzeganie wprowadzonych zakazów i starają się zapobiegać powstawaniu paniki wśród mieszkańców.

- Oczywiście rozmieścimy patrole i punkty kontrolne, by zapewnić przestrzeganie zasad. Już upoważniliśmy do tego siły porządkowe, a jeśli okaże się to konieczne, wyślemy także wojsko - poinformował premier Conte.

d164fz4

Koronawirus w Chinach. Kolejni zarażeni

Służby medyczne Chin poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 2346. W ciągu ostatniej nocy odnotowanych zostało 96 nowych przypadków śmiertelnych. Łącznie osób zainfekowanych w Chinach jest już 76 936.

Poza Chinami koronawirus trafił do 30 innych krajów na całym świecie. Wśród nich jest kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francja, Włochy czy Finlandia.

Koronawirus. Iran walczy z epidemią

Irańskie władze głosiły, że z powodu wirusa zmarło już 6 osób. W całym kraju zanotowano 28 przypadków zakażenia. Resort zdrowia uważa, że epidemię zapoczątkowali chińscy pracownicy, którzy pracują w świętym mieście Kom i podróżują regularnie do Chin.

d164fz4

Irańscy urzędnicy poinformowali o szóstej śmierci z powodu koronawirusa i 28 przypadkach zakażenia w całym kraju. Według resortu zdrowia wirus "prawdopodobnie pochodzi od chińskich robotników pracujących w Komie i podróżujących do Chin".

Do walki z koronawirusem wprowadzono także dodatkowe środki zapobiegawcze. Zamknięte zostały szkoły m.in. w Teheranie, Komiei Araku. Obowiązkowe zostało także codzienne sprątanie i czyszczenie wagonów metra i autobusów miejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d164fz4

Podziel się opinią

Share
d164fz4
d164fz4
Więcej tematów