Trwa ładowanie...
d3ocwf9

Koronawirus z Chin. Trzecia tura badań Polaków ewakuowanych z Chin. Są wyniki

Podczas żadnej z trzech tur badań próbek pobranych od 30 osób, które przyleciały z Chin, nie stwierdzono obecności koronawirusa 2019-nCoV - poinformował resort zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy, którzy wrócili z Chin, przeszli trzecią turę testów na obecność koronawirusa
Polacy, którzy wrócili z Chin, przeszli trzecią turę testów na obecność koronawirusa (PAP/EPA, Fot: WANG YANBING)
d3ocwf9

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o wynikach trzeciej tury badań Polaków ewakuowanych z Wuhan. Okazało się, że wszystkie testy wypadły negatywnie.

- W Polsce nie mamy żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa. 30 pacjentów, którzy wrócili z Wuhanu, również nie jest zakażonych - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Już ponad 1100 ofiar śmiertelnych. Dwa nowe przypadki w Niemczech

d3ocwf9

Pierwsze próbki od ewakuowany z Chin Polaków pobrano tuż po tym, jak przewieziono ich do Polski. Kolejne badanie wykonano po czterech dniach. Oba testy wypadły negatywnie.

Koronawirus z Chin. Ewakuowani z Wuhan byli badani trzy razy

Trzecie badanie zdecydowano się wykonać po tym, jak okazało się, że Belgijka, która leciała z Wuhanu tym samym samolotem co Polacy, zachorowała na COVID-19, czyli zapalenie płuc spowodowane koronawirusem. Wyniki trzeciego testu także są negatywne.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Szczyt zachorowań dopiero przed nami

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnych oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładem Higieny na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. W sumie z powodu podejrzenia zakażenia wirusem hospitalizowanych jest 13 osób, w tym jeden obywatel Chin, 13 osób poddano kwarantannie domowej, w tym dwóch Chińczyków. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1567 osób, w tym 46 osób to obywatele Chin.

Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie dodał, że każdego dnia trafiają do PZH kolejne próbki pobrane od pacjentów do badań. Do tej pory przebadano 125 próbek i w żadnej z nich nie potwierdzono obecności koronawirusa 2019-nCoV.

Źródło: mz.gov

d3ocwf9

Podziel się opinią

Share
d3ocwf9
d3ocwf9
Więcej tematów