Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. Trzecia tura badań Polaków ewakuowanych z Chin. Są wyniki

Podczas żadnej z trzech tur badań próbek pobranych od 30 osób, które przyleciały z Chin, nie stwierdzono obecności koronawirusa 2019-nCoV - poinformował resort zdrowia.

Koronawirus z Chin. Trzecia tura badań Polaków ewakuowanych z Chin. Są wynikiŹródło: PAP/EPA, fot: WANG YANBING
d3szeub
d3szeub

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o wynikach trzeciej tury badań Polaków ewakuowanych z Wuhan. Okazało się, że wszystkie testy wypadły negatywnie.

- W Polsce nie mamy żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa. 30 pacjentów, którzy wrócili z Wuhanu, również nie jest zakażonych - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Pierwsze próbki od ewakuowany z Chin Polaków pobrano tuż po tym, jak przewieziono ich do Polski. Kolejne badanie wykonano po czterech dniach. Oba testy wypadły negatywnie.

d3szeub

Koronawirus z Chin. Ewakuowani z Wuhan byli badani trzy razy

Trzecie badanie zdecydowano się wykonać po tym, jak okazało się, że Belgijka, która leciała z Wuhanu tym samym samolotem co Polacy, zachorowała na COVID-19, czyli zapalenie płuc spowodowane koronawirusem. Wyniki trzeciego testu także są negatywne.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnych oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładem Higieny na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. W sumie z powodu podejrzenia zakażenia wirusem hospitalizowanych jest 13 osób, w tym jeden obywatel Chin, 13 osób poddano kwarantannie domowej, w tym dwóch Chińczyków. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1567 osób, w tym 46 osób to obywatele Chin.

Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie dodał, że każdego dnia trafiają do PZH kolejne próbki pobrane od pacjentów do badań. Do tej pory przebadano 125 próbek i w żadnej z nich nie potwierdzono obecności koronawirusa 2019-nCoV.

Źródło: mz.gov

d3szeub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3szeub
Więcej tematów