Trwa ładowanie...
d1og4v6

Koronawirus z Chin. Już ponad 1100 ofiar śmiertelnych. Dwa nowe przypadki w Niemczech

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wywołującego COVID-19, bo tak brzmi nazwa choroby, którą powoduje, znów wzrosła. Zabił już 1115 osób na całym świecie. Tylko w Chinach liczba zarażonych wzrosła do 44,6 tys. osób. W Niemczech potwierdzono dwa nowe przypadki zarażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin zabił już 1115 osób na całym świecie, głównie w Chinach
Koronawirus z Chin zabił już 1115 osób na całym świecie, głównie w Chinach (PAP, Fot: EPA/MADE NAGI)
d1og4v6

Dwa nowe przypadki wirusa odnotowano w Bawarii. Mają one związek z firmą z branży motoryzacyjnej Webasto, która ma oddział w Chinach. To właśnie stamtąd przyleciała na szkolenie do centrali w Stockdorfie Chinka zarażona koronawirusem.

Kobieta nie miała pojęcia, że jest zarażona, nie miała objawów chorobowych. Zaraziła kilku pracowników. Ci przekazywali wirusa dalej. Do tej pory testy wypadły pozytywnie u 14 osób.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. WHO zapowiada szczepionkę

d1og4v6

Łącznie koronawirusem w Niemczech zarażonych jest 16 osób. Testy wypadły pozytywnie także u dwóch osób, które ewakuowano z Chin po wybuchu epidemii.

Koronawirus z Chin: coraz więcej zarażonych na pokładzie Diamond Princess

Wzrosła także liczba zarażonych na poddanym kwarantannie w Jokohamie statku Diamond Princess. Już u 175 osób testy wypadły pozytywnie.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Szczyt zachorowań dopiero przed nami

Na pokładzie statku wycieczkowego pozostało jeszcze ok. 3,6 tys. osób - pasażerów i członków załogi, w tym 3 Polaków. Japończycy przetestowali do tej pory na obecność wirusa niespełna 500 osób.

d1og4v6

Koronawirus z Chin: 1115 ofiar śmiertelnych

Nowy wirus pojawił się na początku grudnia w Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach. Podejrzewa się, że źródłem zarażenia był targ owoców morza, na którym handlowano także mięsem dzikich zwierząt. Koronawirus szybko rozprzestrzenił się na cały kraj, liczba nowych przypadków zarażenia zaczęła rosnąć lawinowo.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię.

Według najnowszych danych zarażonych koronawirusem 2019-nCoV - tylko w Chinach kontynentalnych - jest ponad 44,6 tys. osób. Zmarło tam już 1113 osób.

Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu.

Źródło: bild.de, tass.ru, japantimes.co.jp

d1og4v6

Podziel się opinią

Share
d1og4v6
d1og4v6
Więcej tematów