Trwa ładowanie...
d1avj4v

Koronawirus z Chin. Kolejny chory w Niemczech. To dziecko

Kolejny szósty przypadek zarażenia koronawirusem z Chin. Tym razem jego ofiarą padło dziecko. Wszystkie zarażone osoby miały kontakt z Chinką, która przyleciała do firmy w Bawarii na szkolenie. Jednak pojawiają się nowe informacje o kolejnych europejskich krajach, w których potwierdzono przypadki zarażenia koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin w Niemczech. Szósty zarażony to dziecko
Koronawirus z Chin w Niemczech. Szósty zarażony to dziecko (East News, Fot: MARIJAN MURAT/AFP)
d1avj4v

Pięcioosobowa rodzina została wczoraj po południu przewieziona do kliniki w Trostberg w Bawarii. Wszyscy mają objawy grypopodobne. Jak na razie potwierdzono jednak, że tylko dwie osoby: ojciec i najstarsze dziecko, są zarażone koronawirusem. Lekarze podejrzewają jednak, że testy wypadną pozytywnie u całej rodziny.

Mężczyzna pracował w tej samej firmie, co cztery pozostałe ofiary koronawirusa w Niemczech. To duża firma motoryzacyjna, która ma swoją siedzibę w Stockdorfie w Bawarii.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Nowe przypadki w Europie. Rośnie liczba ofiar

d1avj4v

Firma ta ma także oddział w Chinach. I to właśnie stamtąd, 19 stycznia przyjechała na szkolenie Chinka, mieszkająca na stałe w Szanghaju. Zdaniem szefa Bawarskiego Krajowego Urzędu ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Andreasa Zapfa, to właśnie od niej zaraził się wirusem 33-latek.

Koronawirus z Chin: ponad sto osób pod obserwacją w Niemczech

Chinka, która przyleciała do Niemiec na szkolenie, nie miała prawdopodobnie pojęcia, że jest zarażona wirusem. Nie miała żadnych objawów. Dopiero 23 stycznia, podczas podróży samolotem do domu, odczuła pierwsze symptomy choroby.

Według niemieckich ekspertów 33-latek jest pierwszym pacjentem, który zaraził się koronawirusem z Chin poza Azją.

d1avj4v

Zobacz także: Koronawirus z Chin w Niemczech. Pierwszy przypadek zarażenia wirusem poza Azją

Okazało się, że kobieta zaraziła nie tylko 33-latka. Do szpitala w Monachium trafili wkrótce jego koledzy z pracy: 33-letnia kobieta, oraz 29- i 40-letni mężczyźni. Wszyscy mieli kontakt z pracownicą z Chin.

Nie wiadomo na razie, w jaki sposób zaraziła się rodzina 5 ofiary koronawirusa. Czy mieli oni kontakt z Chinką podczas jej pobytu w Niemczech, czy też to ojciec rodziny jest źródłem zarażenia?

W Rzymie pojawiła się tabliczka: Chińczykom wstęp wzbroniony

Służby medyczne poinformowały, że pod obserwacją jest obecnie 110 osób, które mogły mieć pośrednio bądź bezpośrednio kontakt z zarażymi koronawirusem z Chin.

Tymczasem w Rzymie, przed jedną z restauracji w pobliżu Fontanny di Trevi, pojawił się tabliczka zakazująca wstępu Chińczykom. Autor napisu tłumaczy, że zakaz obowiązuje ze względu na "międzynarodowe środki bezpieczeństwa" i bardzo przeprasza za "wszelkie niedogodności".

d1avj4v

Tabliczka pojawiła się wkrótce po tym, jak włoski resort zdrowia potwierdził daw pierwsze przypadki zarażenia w tym kraju. Obie ofiary wirusa to Chińczycy, którzy przyjechali do Włoch na wycieczkę.

Koronawirus z Chin. Pierwszy potwierdzony przypadek w Szwecji

Władze regionu Joenkoeping na południu Szwecji podały, że u kobiety, która 24 stycznia wróciła do Szwecji z okolic miasta Wuhan w Chinach, wykryto koronawirusa.

Wydano komunikat z którego wynika, że "kobieta miała objawy w postaci kaszlu i sama zgłosiła się do służby zdrowia". Obecnie przebywa w szpitalnej izolatce w Joenkoeping, a jej stan określany jest jako dobry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rainews.it, bild.de

d1avj4v

Podziel się opinią

Share

d1avj4v

d1avj4v
Więcej tematów