Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. SOR w Olkuszu częściowo zamknięty

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala w Olkuszu (woj. małopolskie) trafiła osoba, która przyjechała z Chin. Miała gorączkę. - Obecnie pacjent jest transportowany do placówki w Krakowie - przekazuje w rozmowie z WP rzeczniczka olkuskiego szpitala.
Share
Koronawirus z Chin. SOR w Olkuszu został zamknięty
Koronawirus z Chin. SOR w Olkuszu został zamknięty Źródło: Facebook.com, Fot: Jolanta Piwowar
d2w0wv0

- Oddział jest otwarty, postępujemy zgodnie z procedurami sanitarnymi. Te pomieszczenia gdzie pacjent przebywał są zamknięte i dezynfekowane - dodała Marta Pióro, rzeczniczka Nowego Szpitala w Olkuszu. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest transportowany pacjent oraz jakie ma objawy.

Świadkowie zdarzenia w rozmowie z WP nieoficjalnie informują o tym, że mężczyzna jest Polakiem w wieku około 40 lat. 3 dni temu miał wrócić z Chin. - Mogę potwierdzić, że wszystkie środki ostrożności zostały zachowane - mówi jeden ze świadków.

d2w0wv0

- Materiał pobrany od chorego został spakowany do walizki celem przekazania do laboratorium i wystawiony za te szklane drzwi aby przekazać do laboratorium. Walizkę odebrał sanitariusz w masce i udał się do windy do laboratorium. Była tam osoba dowodząca, która była cały czas na telefonie wydając odpowiednie instrukcje. Sanitariusz zapytał czy laboratorium zostało poinformowane od kogo został pobrany materiał - dodaje świadek.

   google maps
Źródło: google maps

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

- Pacjent został odwieziony na obserwację do krakowskiego szpitala. Miał objawy typowo grypowe. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo, a olkuski SOR był zamknięty dosłownie przez pół godziny - przekazał w rozmowie z WP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

d2w0wv0

- Jeśli pacjent do nas trafi, zostanie umieszczony w izolatce, przygotowanej specjalnie dla pacjentów z podejrzeniem choroby wysoko zakaźnej. Wszystko według wdrożonych procedur, które są zgodne z wytycznymi WHO. Następnie pacjent zostanie poddany badaniom w celu wykluczenia lub potwierdzenia obecności koronawirusa - dodaje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Maria Włodkowska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Koronawiurs z Chin. Starosta olkuski reaguje na sytuację w mieście

"Gazeta Krakowska" informuje, że olkuski szpital jest pilnowany przez policję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że delegacja Chińczyków przyjechała do jednego z olkuskich hoteli. Jeden z nich bardzo źle się poczuł.

Na zdarzenie zareagował starosta olkuski. "Faktem jest, że dzisiaj w godzinach wieczornych zgłosił się do olkuskiego SOR-u pacjent zamieszkały w Olkuszu, który powrócił z Chin. Ze względu na zgłaszane przez niego dolegliwości w celu wykluczenia podejrzenia zarażeniem nowym koronawirusem został on przewieziony do obserwacji i diagnostyki do specjalistycznej jednostki - zgodnie z procedurami" - przekazał Bogumił Sobczyk.

d2w0wv0

Od blisko dwóch tygodni w Azji południowo-wschodniej trwa walka ze śmiertelnym z koronawirusem. Do piątkowego wieczora potwierdzono śmierć 213 osób. Zakażonych "2019-nCoV" jest przynajmniej 9 925 osób.

W Chinach - gdzie wybuchła epidemia - 15 miast o łącznej populacji ponad 57 milionów ludzi zostało objętych całkowitą lub częściową kwarantanną. W Wuhan - epicentrum koronawirusa - całe miasto jest odcięte od świata.

   arcgis
Źródło: arcgis

Koronawiurs z Chin. PLL LOT zawiesza połączenia z Pekinem

W piątek ministerstwo zdrowia zorganizowało konferencję prasową poświęconą koronawirusowi. - Koronawirus w Polsce wciąż nie został potwierdzony u żadnego pacjenta (...) wcześniej czy później taki przypadek na pewno się pojawi - mówił wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska podkreślił, że monitorowane przez lokalne stacje sanepidu jest 500 osób.

d2w0wv0

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły także decyzję o odwołaniu wszystkich lotów do Pekinu. Polski przewoźnik był jedną z ostatnich linii lotniczych, który podjął taką decyzję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w0wv0

Podziel się opinią

Share
d2w0wv0
d2w0wv0
Więcej tematów