Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. Ministerstwo zdrowia Włoch: pasażerka wycieczkowca nie jest zarażona

Testy przeprowadzone na pasażerce liniowca zablokowanego we włoskim porcie są jednoznaczne. Kobieta nie jest zarażona koronawirusem - stwierdził rzecznik włoskiego ministerstwa zdrowia. Ze względów bezpieczeństwa na pokładzie statku uwięzionych zostało ok. 6 tys. pasażerów, w tym Polacy.

Koronawirus z Chin. Ministerstwo zdrowia Włoch: pasażerka wycieczkowca nie jest zarażonaŹródło: PAP, fot: EPA/MASSIMO PERCOSSI
dwoxuj0
dwoxuj0

Jedną z pasażerek wycieczkowca jest 54-letnia kobieta, mieszkanka Makau, która weszła na pokład statku Costa Smeralda 25 stycznia w porcie Savona. Kobieta zachorowała podczas rejsu, skarżyła się na gorączkę i objawy grypopodobne. Zarówno ona, jak i jej partner zostali umieszczeni w izolatce. Obawiano się, że kobieta może być zarażona koronawirusem.

Pobrano od nich próbki, które przesłano do laboratorium w Rzymie.

dwoxuj0

Uruchomiono także procedury bezpieczeństwa, które obowiązują w takich przypadkach: "uwięziono" na pokładzie wycieczkowca wszystkich pasażerów i członków załogi. Łącznie ponad 7 tysięcy osób nie mogło zejść na ląd w porcie Civitavecchia, gdzie zacumował statek

Po kilkunastu godzinach okazało się, że w próbkach, które przesłano do Rzymu nie wykryto koronawirusa.

Pasażerowie, którzy mieli skończyć rejs w Civitavecchia - ok. 1,5 tys. osób, spędzą jeszcze noc na pokładzie statku. Ci, którzy mieli na pokład statku wejść, by rozpocząć podróż - zostali zakwaterowani w hotelach i pensjonatach.

Jutro Costa Smeralda ruszy w dalszy rejs.

Źródło: ilmessaggero.it, reuters.com

dwoxuj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwoxuj0
Więcej tematów