Trwa ładowanie...
d12k4zp

Koronawirus z Chin dotarł do Afryki. Pierwszy potwierdzony przypadek w Egipcie

Resort zdrowia w Egipcie poinformował, że w kraju tym potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem 2019-nCoV. - Nie ma się czym martwić - zapewniają przedstawiciele egipskich służb medycznych. Dodają, że u kolejnych 14 osób, których stan zdrowia wzbudził podejrzenia lekarzy, testy wypadły negatywnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin dotarł do Egiptu. Kontrola na lotnisku w Kairze
Koronawirus z Chin dotarł do Egiptu. Kontrola na lotnisku w Kairze (PAP, Fot: EPA)
d12k4zp

- Stan pacjenta jest stabilny, nie ma żadnych objawów choroby, jest objęty 14-dniową kwarantanną - oświadczył przedstawiciel egipskiego resortu zdrowia. Poinformował też, że zarażony jest cudzoziemcem, nie podał jednak jego narodowości.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Chwaliła się, że uciekła z kwarantanny. Do drzwi zapukała policja

Lokalne media, jak informuje tass.ru, ustaliły jednak, że zarażony koronawirusem jest Chińczykiem. Przyleciał on do Kairu i razem z innymi swoimi rodakami został skierowany do odizolowanej strefy, gdzie kieruje się wszystkich pasażerów przybywających z krajów, w których zaobserwowano występowanie wirusa.

d12k4zp

Pobrane od niego próbki dały wynik pozytywny. Rano został poddany kwarantannie w szpitalu w prowincji Matruh na północy kraju.

Koronawirus z Chin. Rozprzestrzenia się na wszystkie kontynenty

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w Wuhan w środkowych Chinach w grudniu ubiegłego roku. Liczba zarażonych zaczęła lawinowo rosnąć na początku stycznia.

d12k4zp

Zobacz także: Koronawirus w Polsce? Pacjent z podejrzeniem zarażenia wirusem w nowosądeckim szpitalu

W lutym Światowa Organizacja Zdrowia uznała go za kryzys o międzynarodowym zasięgu, opisując go jako epidemię z wieloma ogniskami.

Poza Chinami przypadki infekcji wykryto już w ok. 30 krajach na całym świecie. Według najnowszych danych liczba ofiar wirusa tylko w Chinach wynosi 1380 osób. Zarażonych jest ponad 63,8 tys. osób.

Źródło: tass.ru

d12k4zp

Podziel się opinią

Share

d12k4zp

d12k4zp
d12k4zp
Więcej tematów