Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wielkopolska. Ognisko zakażeń w firmie drobiarskiej w Ostrzeszowie

Epidemia koronawirusa wciąż daje się we znaki. Kolejne ognisko zakażeń potwierdzono w Wielkopolsce. Zakażonych jest 164 pracowników firmy drobiarskiej w Ostrzeszowie.

Koronawirus. Wielkopolska. Ognisko zakażeń w firmie drobiarskiej w OstrzeszowieŹródło: Materiały prasowe
d2mscb2
d2mscb2

To kolejny dzień, gdy liczba zakażeń koronawirusem nie przekracza 600. Mimo to, w Polsce wciąż pojawiają się nowe ogniska wirusa. Jedno z nich stwierdzono w Wielkopolsce.

Koronawirus w Polsce. Ostrzeszów. Zakażenia w Mikstacie

- Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 98 osób w regionie, głównie z powiatu ostrzeszowskiego - przekazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Jak dodał, aż 85 z 98 przypadków zakażeń koronawirusem, to osoby, które pracują w firmie drobiarskiej, która znajduje się w miejscowości Mikstat pod Ostrzeszowem. Z informacji rzecznika wynika, że obecność koronawirusa potwierdzono tam u 164 pracowników firmy. Zakażenia są też wśród członków ich rodzin.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Czarzasty: Wszystkie komitety zdawały sobie sprawę, że po wyborach zakażeń będzie więcej

Koronawirus w Polsce. Ostrzeszów. Firma drobiarska źródłem wirusa

Rzecznik wojewody wielkopolskiego dodał, że pozostałe osoby, u których wykryto koronawirusa, pochodzą z powiatów: tureckiego, poznańskieg, kaliskiego, ostrowskiego, kępińskiego, rawickiego, złotowskiego, pilskiego i kolskiego.

d2mscb2

6 z 98 nowych przypadków zakażeń z Wielkopolski to osoby, które potrzebowały opieki w szpitalu. To osoby z powiatów: poznańskiego, ostrzeszowskiego, pilskiego oraz złotowskiego. Pozostałe 92 zakażonych przebywa obecnie w domu na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce. Nie tylko Wielkopolska. Źle też na Śląsku

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce w Wielkopolsce stwierdzono 3950 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 199 chorych. Walkę z koronawirusem wygrało 2724 zakażonych.

Sytuacja w Wielkopolsce, mimo dzisiejszych zakażeń, wciąż jest jednak lepsza niż na Śląsku. Tam, tylko w poniedziałek, obecność koronawirusa potwierdzono u 146 osób. Problemem są ogniska zakażeń, które zlokalizowane są w kopalniach, a także na weselach, które odbyły się w ostatnich tygodniach na terenie województwa.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2mscb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mscb2
Więcej tematów