Trwa ładowanie...
d2tu95b

Koronawirus. Wielka Brytania wyczekuje premiera. Nowe informacje o stanie Borisa Johnsona

Po poważnych dolegliwościach z powodu koronawirusa Boris Johnson powoli wraca do siebie. W piątek Downing Street przedstawiło dalszy plan działania. Wiadomo też, co z obowiązkami premiera Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wielka Brytania wciąż bez premiera. Boris Johnson rozpoczyna leczenie.
Koronawirus. Wielka Brytania wciąż bez premiera. Boris Johnson rozpoczyna leczenie. (PAP, Fot: PAP/EPA/WILL OLIVER)
d2tu95b

Przypomnijmy, że premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson wciąż pozostaje w szpitalu.

Koronawirus. Wielka Brytania. Boris Johnson wraca do zdrowia.

Jak informuje biuro prasowe premiera Wielkiej Brytanii, ze zdrowiem Borisa Johnsona jest coraz lepiej. W piątek udało mu się opuścić szpitalne łóżko. "Premier jest w stanie robić krótkie spacery, pomiędzy okresami odpoczynku" - czytamy w oświadczeniu Downing Street.

d2tu95b

Biuro prasowe dodaje, że Boris Johnson spotkał się także ze swoimi lekarzami, którym podziękował za opiekę. "Myśli premiera są z osobami, które zostały dotknięte tą straszną chorobą" - informuje zespół prasowy z Downing Street.

TU ZNAJDZIESZ INFORMACJE NA ŻYWO

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus. Wielka Brytania wciąż bez premiera. Boris Johnson zaczął leczenie

Johnson wrócił z oddziału intensywnej terapii w czwartek wieczorem. Jego powrót do zdrowia cieszy, nie oznacza jednak, ze Boris Johnson od razu wróci do swoich obowiązków.

d2tu95b

Jak poinformowało biuro prasowe premiera Wielkiej Brytanii, leczenie dopiero się zaczęło, a Boris Johnson do swoich obowiązków planuje powrócić tylko za poradą i zgodą lekarzy.

Koronawirus. Wielka Brytania. Boris Johnson w szpitalu

Z doniesień "The Independent" wynika, że Boris Johnson w najbliższych dniach nie wróci do pracy. Jego obowiązki wciąż będzie pełnił minister spraw zagranicznych UK, Dominic Raab.

Downing Street zdementowało też plotki o tym, że Boris Johnson wróci do pracy 16 kwietnia, czyli w czwartek po świętach. Właśnie wtedy mają zapaść decyzje co do dalszych restrykcji i obostrzeń dla Brytyjczyków.

d2tu95b

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Przypomnijmy, do szpitala św. Tomasz w Londynie Johnson trafił w poniedziałek, 10 dni od zakażenia koronawirusem. Powodem były problemy z oddychaniem i wysoka gorączka.

Pojawiły się spore obawy o zdrowie i życie premiera Wielkiej Brytanii. Do szpitala został przyjęty na obserwację, a kilka godzin później zdecydowano się na przeniesienie go na oddział intensywnej terapii. Boris Johnson wymagał podania tlenu. Na oddziale intensywnej terapii przebywał do czwartku wieczorem.

Źródło: "The Independent"

d2tu95b

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2tu95b

Podziel się opinią

Share

d2tu95b

d2tu95b
Więcej tematów