Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadzi obowiązkowe maseczki w sklepach

Koronawirus w Wielkiej Bytanii. Premier zapowiada wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w sklepach. Rząd zastanawia się też nad organizacją powrotu pracowników do zakładów pracy.

Share
Koronawirus. Wielka Brytania wprowadzi obowiązkowe maseczki w sklepach
Źródło: Pixabay
d4ezujy

Koronawirus. Wielka Brytania przygotowuje się na drugą falę

Premier Boris Johnson przedstawi w piątek plan walki z COVID-19. Jak podaje "Daily Telegraph”, brytyjski rząd zamierza ogłosić m.in. decyzje dotyczące powrotu do pracy. Urzędnicy prowadzą rozmowy z pracodawcami w celu określenia, jakie zasady bezpieczeństwa będą musiały być przestrzegane.

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza obowiązkowe maseczki w sklepach

Co ważne, od 24 lipca w Wielkiej Brytanii, w związku z pandemią koronawirusa zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek w sklepach. Za złamanie zakazu będzie groziła grzywna w wysokości 100 funtów.

d4ezujy

Do tej pory taki nakaz obowiązuje w komunikacji miejskiej od połowy czerwca. Póki co, na razie nie ma planów, by zasłaniać twarz również w innych publicznych miejscach.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Według brytyjskich naukowców, druga fala koronawirusa nadejdzie zimą. Niestety, jak twierdzą, będzie ona dużo groźniejsza niż pierwsza, a to dlatego, że zimą ludzie większość czasu spędzają w zamkniętych pomieszczeniach. Rozprzestrzenianie koronawirusa jest więc bardziej prawdopodobne. Dodatkowo, wirus SARS-CoV-2 może przetrwać dłużej, gdy jest chłodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ezujy

Podziel się opinią

Share
d4ezujy
d4ezujy
Więcej tematów