Trwa ładowanie...
d4ciy05

Koronawirus. Wielka Brytania w tarapatach. Boris Johnson grozi karami

Wielka Brytania zmaga się ze znacznym wzrostem liczby zakażeń. Koronawirus od tygodni trawi kraj. Boris Johnson wezwał Brytyjczyków do samodyscypliny. Grozi też surowymi karami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wielka Brytania pod gradem kar. Boris Johnson wzywa do dyscypliny
Koronawirus. Wielka Brytania pod gradem kar. Boris Johnson wzywa do dyscypliny (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/JESSICA TAYLOR / UK PARLIAMENT HANDOUT, JESSICA TAYLOR / UK PARLIAMENT HANDOUT)
d4ciy05

Koronawirus ponownie uderzył w Wyspy. Wielka Brytania od tygodni zmaga się ze wzrostem liczby zakażonych. Drastyczne decyzje musiał podjąć premier Boris Johnson.

Koronawirs. Wielka Brytania bez dyscypliny? Boris Johnson apeluje

Szef brytyjskiego rządu, jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, we wtorek rano zaostrzył obostrzenia na terenie Wielkiej Brytanii. Mieszkańców kraju, w walce z koronawirusem, pilnować będzie m.in. wojsko oraz policja.

d4ciy05

Z kolei we wtorek wieczorem Boris Johnson zwrócił się bezpośrednio do mieszkańców Wielkiej Brytanii. Podczas transmisji publikowanej we wszystkich mediach wezwał do zachowania samodyscypliny, która pomoże zwalczyć koronawirusa.

Zbigniew Ziobro kupuje sobie poparcie Radia Maryja? "Nikt nie bierze pieniędzy do kieszeni"

Wielka Brytania. Boris Johnson: Koronawirus wymusza surowe kary

- Jeżeli ludzie nie będą przestrzegali narzucanych przez nas zasad, będziemy musieli pójść dalej. Zastrzegamy sobie tę możliwość. Tym, którzy mówią, że nie potrzebują tych restrykcji, że powinni mieć możliwość podjęcia ryzyka, mówię: to nie nasze własne ryzyko - zastrzegł Boris Johnson.

d4ciy05

Brytyjski premier jasno podkreślił, że nawet lekki kaszel może stać się powodem czyjejś śmierci. - Taka jest brutalna rzeczywistość koronawirusa. Tych, którzy będą lekceważyć przepisy, czekają surowe kary, które wyniosą nawet 10 tysięcy funtów. W respektowaniu obostrzeń pomoże wojsko i policja - mówił Johnson.

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza nowe obostrzenia

Informacja o tym, że Wielka Brytania przywróci część obostrzeń, pojawiła się już w poniedziałek. Wszystko potwierdziło się we wtorek rano, gdy Boris Johnson przedstawił plan rządu przez Izbą Gmin.

Nowe obostrzenia, służące walce z koronawirusem, to m.in. spotykanie się w grupie maksymalnie 6 osób, organizacja wesel do 15 osób, zamykanie pubów i restauracji do godziny 22 oraz wstrzymanie organizacji imprez sportowych i konferencji.

Źródło: Guardian

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów