Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wesela. Sprawdź, czy maseczki będą obowiązkowe

Koronawirus. Wesela. Zgodnie z najnowszymi rządowymi wytycznymi, obowiązkowe w przestrzeni zamkniętej i otwartej jest zasłanianie nosa i ust. Czy dotyczy to też wesel?

Koronawirus. Wesela. Czy maseczki są obowiązkoweKoronawirus. Wesela. Czy maseczki są obowiązkoweŹródło: pixabay.com
d2l16p7
d2l16p7

Koronawirus. Wesela. Czy maseczki są obowiązkowe?

W ostatnich dniach dobowy przyrost potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi ponad 4 tysiące. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Dotyczą one między innymi organizacji wesel i innych rodzinnych imprez okolicznościowych.

To nie tylko ograniczenie liczby uczestników. Czy maseczki będą obowiązkowe podczas wesel? Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, podczas imprez rodzinnych - komunii, wesel czy pogrzebów, obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Uczestnicy tych imprez muszą to robić do czasu zajęcia przez nich miejsc przy stole.

Koronawirus. Wesela. Są nowe wytyczne

Nowe rozporządzenie obowiązywać będzie od 17 października. Przepisy nie precyzują tego, czy goście weselni będą musieli zakładać maseczki podczas odejścia od stolika np. do toalety. Wiadomo za to, że w strefie żółtej w weselach uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 75 osób, a w strefie czerwonej jedynie 50 osób.

d2l16p7

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem z obowiązku noszenia zasłaniania ust i nosa zwolnione będą jedynie osoby z zaświadczeniem lekarskim lub z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność lub niesamodzielność. Maseczki trzeba zakładać w miejscach publicznych, w tym m.in. na drogach, placach, cmentarzach, bulwarach, promenadach czy miejscach postoju pojazdów, a także w zakładach pracy.

Burza wokół Czarnka. Ostry komentarz. "Nie nadaje się na ministra, nie używa głowy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2l16p7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l16p7
Więcej tematów