Trwa ładowanie...
dojy80y

Koronawirus. Wesela. Sprawdź, czy maseczki będą obowiązkowe

Koronawirus. Wesela. Zgodnie z najnowszymi rządowymi wytycznymi, obowiązkowe w przestrzeni zamkniętej i otwartej jest zasłanianie nosa i ust. Czy dotyczy to też wesel?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wesela. Czy maseczki są obowiązkowe
Koronawirus. Wesela. Czy maseczki są obowiązkowe (pixabay.com)
dojy80y

Koronawirus. Wesela. Czy maseczki są obowiązkowe?

W ostatnich dniach dobowy przyrost potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi ponad 4 tysiące. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Dotyczą one między innymi organizacji wesel i innych rodzinnych imprez okolicznościowych.

To nie tylko ograniczenie liczby uczestników. Czy maseczki będą obowiązkowe podczas wesel? Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, podczas imprez rodzinnych - komunii, wesel czy pogrzebów, obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Uczestnicy tych imprez muszą to robić do czasu zajęcia przez nich miejsc przy stole.

dojy80y

Koronawirus. Wesela. Są nowe wytyczne

Nowe rozporządzenie obowiązywać będzie od 17 października. Przepisy nie precyzują tego, czy goście weselni będą musieli zakładać maseczki podczas odejścia od stolika np. do toalety. Wiadomo za to, że w strefie żółtej w weselach uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 75 osób, a w strefie czerwonej jedynie 50 osób.

Czytaj także: Gdzie i kiedy maseczki są obowiązkowe? W przepisach sporo wyjątków

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem z obowiązku noszenia zasłaniania ust i nosa zwolnione będą jedynie osoby z zaświadczeniem lekarskim lub z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność lub niesamodzielność. Maseczki trzeba zakładać w miejscach publicznych, w tym m.in. na drogach, placach, cmentarzach, bulwarach, promenadach czy miejscach postoju pojazdów, a także w zakładach pracy.

dojy80y

Czytaj także: Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki o nowych restrykcjach

Burza wokół Czarnka. Ostry komentarz. "Nie nadaje się na ministra, nie używa głowy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dojy80y

Podziel się opinią

Share
dojy80y
dojy80y
Więcej tematów