Trwa ładowanie...
d4mll4i

Koronawirus we Włoszech. Skonfiskowano setki tysięcy maseczek. Nie miały certyfikatów bezpieczeństwa

Koronawirus. Setki tysięcy maseczek ochronnych zostało skonfiskowanych we Włoszech przez Gwardię Finansową. Okazało się, że nie spełniają norm bezpieczeństwa. Zostały sprowadzone z Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Maseczki ochronne skonfiskowane. Nie miały certyfikatów
Koronawirus. Maseczki ochronne skonfiskowane. Nie miały certyfikatów (Pixabay)
d4mll4i

Funkcjonariusze Gwardii Finansowej przeprowadzili kilka operacji. Największą z nich w Rzymie, gdzie w magazynach i punktach sprzedaży znaleźli ponad pół miliona maseczek i produktów dezynfekujących bez wymaganych certyfikatów bezpieczeństwa. W związku z tą akcją zarzuty postawiono ośmiu osobom.

Inne kontrole w Rzymie odkryły ponad 100 tys. maseczek i termometrów niespełniających norm. Certyfikaty tych produktów zostały sfałszowane. Wszystkie te produkty pochodziły z magazynu prowadzonego przez obywatela Chin.

Zobacz też: Wybory 2020 - czy bojkot ma sens? "Pytanie, czy jest szansa na obalenie dyktatury hybrydowej"

Kolejna co do wielkości operacja odbyła się w mieście Varese w Lombardii. Skonfiskowano 300 tysięcy maseczek bez certyfikatów z trzech różnych firm. Również pochodziły z Chin. W Modenie natomiast wykryto 157 tysięcy maseczek bez certyfikatów, nielegalnie sprowadzonych z Chin. Ich wartość rynkowa sięgała 800 tysięcy euro. Miały być one sprzedawane na terenie całego kraju.

d4mll4i

W Neapolu Gwardia skonfiskowała ponad 24 tys. maseczek z podrobionymi znakami jakości. Zarzuty oszustw postawiono imigrantowi z Chin.

We Włoszech potwierdzono 207 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 28 236 osób.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4mll4i

Podziel się opinią

Share
d4mll4i
d4mll4i