Trwa ładowanie...
d3vdew1

Koronawirus w USA. Tragiczna sytuacja

Ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar koronawirusa do 200 tys. osób będzie znacznym osiągnięciem - powiedział w niedzielę na konferencji prasowej prezydent Donald Trump. W USA rozszerza się epidemia, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że ten kraj może stać się nowym, światowym epicentrum pandemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Donald Trump uważa, że ograniczenie liczby ofiar do 200 tys. będzie znacznym osiągnięciem
Prezydent Donald Trump uważa, że ograniczenie liczby ofiar do 200 tys. będzie znacznym osiągnięciem (flickr.com)
d3vdew1

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych odnotowano prawie 2,5 tys. śmiertelnych ofiar koronawirusa, a liczba zarażonych przekroczyła 120 tys. osób. Najtrudniejsza sytuacja panuje w stanie i mieście Nowy Jork. W całym stanie odnotowano już pod tysiąc zgonów z powodu koronawirusa, a w mieście - 776. Jego burmistrz, Bill de Blasio powiedział niedawno, że w szpitalach panuje coraz gorsza sytuacja pod względem zaopatrzenia w sprzęt medyczny, którego rezerwy mogą się wyczerpać już do końca tygodnia. Podobnie trudna sytuacja panuje w szpitalach w całym kraju. Agencja Reuters donosiła, że zdarzają się przypadki kiedy personel szpitali kupuje środki medyczne na własną rękę na czarnym rynku.

W tej sytuacji Prezydent Donald Trump powiedział w niedzielę, że zatrzymanie liczby śmiertelnych ofiar koronawirusa na poziomie 200 tys. ofiar będzie "dobrą robotą". Przewiduje on, że najwięcej zgonów może się zdarzyć na Wielkanoc. Jednocześnie prezydent Trump do końca kwietnia przedłużył specjalne regulacje wprowadzone przez rząd, które mają pomóc w walce w koronawirusem. Ponieważ w USA mieszka około 330 milionów ludzi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że Stany Zjednoczone mogą stać się nowym epicentrum epidemii na świecie.

Tymczasem w niedzielę w mediach społecznościowych ukazał się wpis premiera Czech Andreja Babiša, w którym radzi on prezydentowi Trumpowi, by zastosował on czeski sposób na walką z koronawirusem. Władze naszych południowych sąsiadów wprowadziły nakaz noszenia masek ochronnych w miejscach publicznych.

d3vdew1

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie: "czy pójdziesz na wybory?". Wszyscy odpowiedzieli: "nie"

d3vdew1

Podziel się opinią

Share
d3vdew1
d3vdew1
Więcej tematów