Trwa ładowanie...

Koronawirus w USA. Senat przegłosował gigantyczny pakiet pomocy dla Amerykanów

1400 dolarów na Amerykanina - to jedno z założeń przegłosowanego przez USA pakietu gospodarczego. Bezpośrednie transfery pieniężne mają trafić do większości obywateli kraju. Cały pakiet wart jest ok. 1,9 bln dolarów.
Share
Koronawirus w USA. Joe Biden zapowiedział, że podpisze przegłosowaną ustawę
Koronawirus w USA. Joe Biden zapowiedział, że podpisze przegłosowaną ustawęŹródło: PAP, Fot: EPA
dqfl6oj

Za przyjęciem pakietu gospodarczego opowiedziało się w Senacie 50 demokratów, przeciw było 49 republikanów. Warta około 10 proc. amerykańskiego PKB ustawa trafi w przyszłym tygodniu do kontrolowanej przez demokratów Izby Reprezentantów.

Joe Biden już zapowiedział, że zamierza ją podpisać. Wsparcie od rządu i Kongresu dla gospodarki na czas pandemii COVID-19 było jednym z kluczowych punktów jego kampanii.

Projekt ustawy zakłada dodatkowe środki z budżetu na finansowanie kampanii szczepień, a także lekarstw i usług medycznych związanych z epidemią koronawirusa. Dodatkowe fundusze mają otrzymać władze stanowe, szkoły oraz przedsiębiorstwa.

dqfl6oj

Żołnierze Wyklęci. Włodzimierz Czarzasty odpowiada Przemysławowi Czarnkowi

Koronawirus w USA. Bezrobotni również otrzymają dodatkowe pieniądze

Pakiet przewiduje także kolejną transzę bezpośrednich transferów pieniężnych dla większości dorosłych Amerykanów - tym razem w wysokości 1400 USD. Na wiosnę 2020 roku Kongres przegłosował - a rząd rozdysponował - takie zapomogi o wartości 1000 dolarów.

Do września ma również zostać przedłużone dodatkowe wsparcie dla bezrobotnych.

Cały pakiet gospodarczy jest wart ok. 1,9 bln dol.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqfl6oj

Podziel się opinią

Share
dqfl6oj
dqfl6oj
Więcej tematów