Trwa ładowanie...
dj90mgd

Koronawirus w szpitalu w Lublinie. Kwarantanna dla lekarzy i pielęgniarek

Koronawirus w kolejnym szpitalu w Polsce. Wirusa wykryto w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Na kwarantannę trafiło 16 lekarzy, 31 pielęgniarek i jedna salowa.
Share
Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Problemy w kolejnym szpitalu
Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Problemy w kolejnym szpitaluŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dj90mgd

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Bilans zakażonych w Polsce wciąż rośnie. Jak informuje "Dziennik Wschodni", COVID-19 wykryto w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Na kwarantannę trafiło prawie 50 osób. Pracownicy zostali odsunięci od swoich obowiązków, po tym jak przed weekendem koronawirusem zaraziło się dwóch lekarzy anestezjologów.

W placówce zostały wstrzymane wszystkie planowane zabiegi i operacje.

Nie wiadomo, kiedy szpital wróci do normalnej pracy, ale jak mówi Marta Podgórska, rzecznik prasowy placówki, będzie to się działo stopniowo.

dj90mgd

Powrót do szkoły. Rzecznik rządu: rodzice piszą do nas listy

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

dj90mgd

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem. 20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj90mgd

Podziel się opinią

Share
dj90mgd
dj90mgd
Więcej tematów