Trwa ładowanie...
dycwj3j

Koronawirus w Polsce. Zdalne nauczanie i raport ws. przedszkoli

Koronawirus w Polsce sprawił, że część uczniów została w domach. Wyjątek stanowią dzieci z przedszkoli i klas 1-3. MEN przedstawił raport w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe dane ws. przedszkoli
Koronawirus w Polsce. Nowe dane ws. przedszkoli (Unsplash.com, Fot: CDC)
dycwj3j

Jak wynika z danych MEN, 14 258 przedszkoli funkcjonuje w trybie stacjonarnym (93,4 proc.). 483 pracuje w trybie zdalnym (3,2 proc.), 510 prowadzi naukę i opiekę w trybie mieszanym (3,4 proc).

- Nic nie zastąpi nauczania stacjonarnego, dlatego będziemy dążyć do tego, aby powrócić do jak najszybszego powrotu do takiego właśnie nauczania we wszystkich szkołach i rocznikach, w pierwszej kolejności dla maturzystów, uczniów klas ósmych i szkół zawodowych, które mają przed sobą egzaminy - zapowiedział niedawno minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W piątek rząd ogłosił, że dzieci w wieku przedszkolnym i uczęszczające do klas 1-3 mogą przychodzić do placówek szkolnych. - Ale też uzależniamy to od tego, jaka będzie krzywa zachorowań w najbliższym czasie - powiedział w piątek Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

dycwj3j

Koronawirus w Polsce. Nowy rekord

Premier zapowiedział również w piątek, że przez najbliższe trzy dni (od 31 października do 2 listopada) cmentarze będą zamknięte.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątkowym komunikacie o wzroście liczby osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Przez ostatnią dobę przybyło 21 629 nowych przypadków. COVID-19 przyczynił się do śmierci 202 osób. To kolejny rekord.

Szpitale tymczasowe pod nadzorem Jacka Sasina? Szef KPRM wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dycwj3j

Podziel się opinią

Share
dycwj3j
dycwj3j
Więcej tematów