Trwa ładowanie...
dw44w9g

Koronawirus w Polsce. Zakopane nie wpuszcza turystów na świąteczny weekend

Policja patroluje drogi dojazdowe do Zakopanego i innych turystycznych miejscowości w tym regionie i zawraca kierowców, którzy chcą spędzić Wielkanoc na Podhalu. W związku z wprowadzonymi rozporządzeniami dotyczącymi walki z epidemią koronawirusa w Polsce za złamanie zakazu poruszania się grożą dotkliwe kary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Policja zapowiada surowe kary za wyjazdu turystyczne do Zakopanego i na Podhale
Koronawirus w Polsce. Policja zapowiada surowe kary za wyjazdu turystyczne do Zakopanego i na Podhale (WP.PL, Fot: WP.PL)
dw44w9g

Tylko w czwartek policjanci zawrócili z drogi 10 samochodów z turystami, którzy, mimo zakazu, postanowili spędzić świąteczny weekend w Tatrach. Wtedy skończyło się na pouczeniach ale policja zapowiedziała, że podczas kolejnych dni nie będzie już taka pobłażliwa. Jak przypomina rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem asp. sztab. Roman Wieczorek tego typu podróże są zabronione, a mandat za takie wykroczne wynosi do 500 zł. Policja może jednak również skierować wniosek o ukaranie do sanepidu. Tu grzywna może wynieść aż 30 tys. zł.

W Zakopanym i na całym Podhalu nadal zamknięte są hotele, schroniska i inne miejsca oferujące miejsca noclegowe. Nie można też wychodzić na szlaki górskie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie działają też inne atrakcje turystyczne, jak np. spływ Dunajcem.

Tymczasem brak turystów bardzo sprzyja górskiej przyrodzie. Na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego w mediach społecznościowych ukazały się zdjęcia kwitnących krokusów albinosów w Dolinie Kościeliskiej. Na opustoszałych szlakach turystycznych pracownicy TPN coraz częściej obserwują świeże tropy dzikich zwierząt. Powiększył się obszar polowań drapieżników, a głuszce i cietrzewie w spokoju rozpoczęły tokowanie.

dw44w9g

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

dw44w9g

Podziel się opinią

Share

dw44w9g

dw44w9g
Więcej tematów