Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakażony lekarz na dyżurze. 27 pracowników SOR i pacjenci na kwarantannie

Koronawirus w Pleszewie w woj. wielkopolskim. Lekarz z Kalisza, który pełnił kilka dni temu dyżur na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu w Pleszewie, jest zakażony koronawirusem. Personel szpitala, który miał z nim kontakt, został skierowany na kwarantannę.
Share
Zakażony lekarz na dyżurze. 27 pracowników SOR i pacjenci na kwarantannie
Zakażony lekarz na dyżurze. 27 pracowników SOR i pacjenci na kwarantannieŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d47wnju

- U lekarza pracującego w kaliskim szpitalu, a dyżurującego również u nas w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, stwierdzono obecność koronawirusa - potwierdził w rozmowie z portalem zpleszewa.pl informację o zakażonym lekarzu Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach. Jest kolejna ofiara śmiertelna

Jak się okazało, podczas dyżuru lekarz przyjął 6 pacjentów. Wszyscy oni zostali objęci kwarantanną.

d47wnju

Lekarz z Kalisza podczas dyżuru miał kontakt nie tylko z pacjentami, ale także z pracownikami pleszewskiego szpitala. Na kwarantanne skierowano również aż 27 pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala.

Z tego powodu pleszewski SOR pracuje w trybie awaryjnym - ze zmniejszoną obsadą. Bez zakłóceń działają natomiast wszystkie 3 zespoły ratownictwa medycznego.

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej zakażonych

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce wirus rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

d47wnju

Wirus przekroczył granice Chin i zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie. Obecnie najwięcej przypadków zakażeń jest w Europie: we Włoszech, gdzie koronawirusem zakaziło się już ponad 86 tys. osób, w Hiszpanii - ponad 72 tys., w Niemczech - ponad 55 tys. Dramatycznie rośnie też liczba zakażeń w USA, gdzie choruje już ponad 108 tys. osob.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce i na świecie. Relacja na żywo. Najnowsze informacje o Covid-19

Łącznie na całym świecie odnotowano już ponad 630 tys. zakażeń. Zmarło blisko 29 tys. osób.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d47wnju

Do południa w sobotę w Polsce potwierdzono już 1481 przypadków zakażenia, zmarło 17 osób.

By powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa wprowadzono w Polsce najpierw stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. We wtorek, rozporządzeniem ministra zdrowia wprowadzono w naszym kraju nowe obostrzenia, dotyczące przemieszczania się osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Żródło: www.zpleszewa.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d47wnju

Podziel się opinią

Share
d47wnju
d47wnju
Więcej tematów