Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zakażona fryzjerka w Wieluniu. Miała kontakt z 60 klientami

Koronawirus w Polsce. U kobiety pracującej w jednym z zakładów fryzjerskich w Wieluniu (woj. łódzkie) potwierdzono koronawirusa. Już wiadomo, że fryzjerka miała kontakt z co najmniej 60 klientami. Część z nich trafiła na kwarantannę, część objęto nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus w Polsce. Zakażona fryzjerka w Wieluniu. Miała kontakt z 60 klientamiŹródło: East News
d2ud14d
d2ud14d

U jednej z fryzjerek w Wieluniu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od czasu ponownego otwarcia zakładu, zamkniętego z powodu pandemii, kobieta miała kontakt z co najmniej 60 klientami. Sanepid ma już ich dane - informuje radiolodz.pl.

- Dzwonimy do nich i podejmujemy czynności - poinformowała portal radiolodz.pl dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu Barbara Sułkowska. - Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić jak długo miał miejsce kontakt z tą panią. W zależności od ustaleń część osób kierowana jest na kwarantannę, część pod nadzór epidemiologiczny - dodaje.

Koronawirusa u kobiety wykryto podczas badań przesiewowych, związanych z ogniskiem zakażeń w fabryce mebli w Jankowach w powiecie kępińskim w Wielkopolsce. Testy, którym poddano wszystkich pracowników - prawie tysiąc osób - dały pozytywne wyniki u 300 z nich.

Badaniom poddano także członków rodzin - w tym fryzjerkę z Wielunia.

Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec.

Do czwartkowego poranka liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 22 600 osób. 1 030 osób zmarło.

d2ud14d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ud14d
Więcej tematów