Trwa ładowanie...
d4kg0fa

Koronawirus w Polsce. Wojewoda lubelski: Należy spodziewać się dalszego wzrostu liczby zakażeń

Rekord zakażeń na Lubelszczyźnie od początku pandemii, o którym poinformowało, w sobotę Ministerstwo Zdrowia (122 przypadki), ma związek z ogniskiem koronawirusa w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w Tomaszowie Lubelskim. Wojewoda nie ukrywa, że wkrótce niektóre powiaty mogą zmienić kolor strefy na żółty lub czerwony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w Polsce (Pixabay, Fot: DarkoStojanovic)
d4kg0fa

Dzisiaj resort zdrowia poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i ofiarach śmiertelnych. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 w Polsce zachorowało 910 osób. W województwie lubelskim było znacznie mniej zakażeń niż w sobotę, tylko 35 osób. W Lublinie zmarła kolejna osoba.

W sobotę padł rekord zakażeń w Polsce od początku pandemii. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 kolejnych przypadkach. Lubelszczyzna była rekordowa pod względem nowych zakażeń. Resort zdrowia poinformował o 122 osobach, u których potwierdzono obecność koronawirusa.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka podczas specjalnej konferencji zwołanej w sobotę w związku z zagrożeniem koronawirusa mówił, że "należy spodziewać się jeszcze większej liczby zakażonych w najbliższych dniach".

d4kg0fa

Koronawirus i grypa. Czy jesienią czeka nas armagedon?

- Na tle rekordu w skali kraju, pobiliśmy też absolutny rekord zakażeń w woj. lubelskim, to znaczy 122 nowe osoby w ciągu doby - dodał.

Koronawirus w Polsce. Ognisko koronawirusa na Lubelszczyźnie

Jak poinformował w sobotę na konferencji prasowej wojewoda, tak duża liczba zarażonych ma związek, z tym że obecnie w województwie jest aż 6 ognisk w fazie rozwojowej.

d4kg0fa

- Największym ogniskiem jest oczywiście to w ośrodku szkolno-wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim. Pobrano 137 próbek od wszystkich pracowników i wychowanków. W tej chwili mamy potwierdzonych 66 pozytywnych wyników, w tym 36 osób to pracownicy i nauczyciele, a 30 to uczniowie. W przypadku 9 osób powtarzane są badania ze względu na to, że wynik nie był rozstrzygnięty - mówił w sobotę wojewoda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kg0fa

Podziel się opinią

Share
d4kg0fa
d4kg0fa
Więcej tematów