Trwa ładowanie...
d97nqw1

Koronawirus w Polsce. Wielkopolska. Kwarantanna w domu dziecka i DPS w Liskowie

Kwarantanna w Domu Pomocy Społecznej oraz w domu dziecka w Liskowie (woj.wielkopolskie). Obecność koronawirusa stwierdzono u kierowcy, który pracuje dla obu placówek.
Share
Koronawirus w Polsce. Wielkopolskie. Kwarantanna w DPS i domu dziecka w Liskowie (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Wielkopolskie. Kwarantanna w DPS i domu dziecka w Liskowie (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
d97nqw1

27 dzieci z domu dziecka oraz 40 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Liskowie (woj. wielkopolskie) przebywa obecnie na kwarantannie w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u mężczyzny, który pracuje jako kierowca w obu placówkach.

Koronawirus w Polsce. Wielkopolskie. DPS i dom dziecka objęte kwarantanną

Informacja pojawiła się w niedzielę 31 maja. Oba ośrodki znajdują się w jednym budynku. Kwarantanną objęte są także osoby, które pracują w tych placówkach, a także personel medyczny.

d97nqw1

Informację o wprowadzeniu kwarantanny potwierdził starosta powiatu kaliskiego. - Po otrzymaniu wyników okazało się, że koronawirusem zakażony jest kierowca. Nie miał żadnych objawów - powiedział w rozmowie z PAP starosta Krzysztof Nosal.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus w Polsce. Wielkopolskie. Zakażony kierowca

Z informacji podanych przez starostwo powiatowe w Kaliszu wynika, że kierowca to 29-letni mężczyzna. Znajduje się obecnie w izolacji domowej.

d97nqw1

Część opiekunów z personelu DPS i domu dziecka postanowiła odbyć kwarantannę poza swoim miejscem zamieszkania. Starostwo udostępniło im internat, w którym będą przebywać przez najbliższe 14 dni.

Podopieczni obu placówek oraz personel opiekuńczy wkrótce przejdzie testy na obecność koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Wielkopolskie walczy z epidemią

W Wielkopolsce od dwóch tygodni odnotowuje się wzrost zakażeń koronawirusem. Wszystko przez ognisko wirusa w fabryce mebli w Jankowach. Przebadano ponad 400 osób. Tylko pierwsze testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 156 osób.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2150 przypadków zakażeń koronawirusem. W wyniku powikłań 153 pacjentów zmarło. W całym województwie z koronawirusem wygrało 1241 osób.

PAP

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d97nqw1

Podziel się opinią

Share
d97nqw1
d97nqw1
Więcej tematów