Trwa ładowanie...
d479e4n

Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o luzowaniu obostrzeń. "To dobry moment"

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. - Ludzie potrzebują oddechu. Nie można przecież tych wszystkich obostrzeń nadal utrzymywać. Dalsze decyzje oczywiście zależą od tego, czy nie nastąpi kolejna fala zachorowań. Podejmujemy je na bieżąco - stwierdził Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, chwaląc luzowanie obostrzeń przez rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska popiera luzowanie obostrzeń
Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska popiera luzowanie obostrzeń (PAP)
d479e4n

Waldemar Kraska przekonuje, że stopniowe wycofywanie wprowadzonych przez rząd ograniczeń jest w pełni uzasadnione. Jak uważa, "to nie tylko oddech dla gospodarki, ale także dla ludzi".

- Gdybyśmy nie mieli zakażeń w kopalniach, to rano mielibyśmy 31 osób nowych zakażonych. Widzimy zatem, że liczba nowych zakażeń zdecydowanie spada, więc myślę, że to dobry moment, byśmy poluzowali kolejne obostrzenia - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister zdrowia.

Według opinii Kraski decyzje ws. obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zależą w dużej mierze od obecnej sytuacji w kraju.

d479e4n

Zobacz też: Wybory 2020. Gdzie jest prezydent? Roman Giertych odpowiada. Ma radę dla rywalki Andrzeja Dudy

- Liczba nowych przypadków wyniosła we wtorek rano niewiele ponad 30, nie uwzględniając statystyki dotyczącej ognisk zakażeń w kopalniach, a to oznacza, że znoszenie kolejnych obostrzeń jest uzasadnione - dodał.

Zaznaczył też, że za znoszeniem obostrzeń stoją przede wszystkim względy ekonomiczne, zdrowotne i psychologiczne. Zapytano go również o to, czy Polska miała już za sobą szczyt zachorowań na COVID-19.

d479e4n

- Określiłbym to jako płaskowyż. Wypłaszczyliśmy te zachorowania - twierdzi Waldemar Kraska.

Słowa wiceministra zdrowia padły w kontekście porannego bilansu zachorowań, który opublikowało we wtorek ministerstwo zdrowia. W raporcie popołudniowym ogłoszono już, że w ciągu ostatniej doby odnotowano aż 595 zakażeń koronawirusem, co stanowi najwyższy dzienny przyrost od początku epidemii. Zmarło też 28 kolejnych osób.

W sumie od wybuchu epidemii COVID-19 w Polsce pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 stwierdzono u 16. 921 osób, a 839 z nich zmarło.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d479e4n

Podziel się opinią

Share
d479e4n
d479e4n
Więcej tematów