Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zamknięto kolejny oddział

Wśród osób z personelu ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim wykryto koronawirusa. Wcześniej już w placówce zamknięto oddziały geriatrii i interny. Teraz doszedł do tego jeszcze oddział ginekologiczny.

Share
Koronawirus w Polsce.
Koronawirus w Polsce.Źródło: Pixabay
d18fn82

Oddział ginekologiczny szpitala w Ostrowie Wielkopolskim jest już trzecim oddziałem, który został zamknięty w ostatnim czasie. Powodem, tak jak w przypadku dwóch poprzednich oddziałów - geriatrii i interny - jest koronawirus.

U dwóch osób z personelu szpitala wykryto koronawirusa. Na oddziale przebywa 17 osób - 13 pacjentek i 4 członków personelu medycznego. Wszystkie te osoby zostały przebadane oraz pobrano od nich wymazy. Pierwsze wyniki badań są znane - u nikogo więcej nie stwierdzono zakażenia.

d18fn82

W związku z ryzykiem dalszych zakażeń oddział ginekologiczny został zamknięty, a u pozostałych pracowników zarządzono wykonanie testów na Covid-19. Prawdopodobnie zostaną one powtórzone za kilka dni. Do tego czasu wszyscy przebywający na oddziale ginekologicznym są objęci kwarantanną. Oddział położniczy i porodówka funkcjonują jednak normalnie.

Rekordowa liczba zakażeń. Emilewicz: to nie przez wybory

Koronawirus w Polsce. Wcześniej zamknięto dwa oddziały

27 lipca u jednej osoby z personelu Oddziału Geriatrycznego w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim potwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektoriatu Sanitarnego działalność oddziału została zawieszona.

23 lipca oddział wewnętrzny w ostrowskim szpitalu został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa. Zakażonym okazał się pacjent, który na oddziale przebywał od 11 dni. Jak podawały lokalne media, dopiero po tygodniu hospitalizacji u pacjenta pojawiły się objawy podobne do koronawirusa. Wykonany został test, którego wynik był dodatni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18fn82

Podziel się opinią

Share
d18fn82
d18fn82
Więcej tematów