Trwa ładowanie...
dta3ufg

Koronawirus w Polsce. W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zamknięto kolejny oddział

Wśród osób z personelu ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim wykryto koronawirusa. Wcześniej już w placówce zamknięto oddziały geriatrii i interny. Teraz doszedł do tego jeszcze oddział ginekologiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce.
Koronawirus w Polsce. (Pixabay)
dta3ufg

Oddział ginekologiczny szpitala w Ostrowie Wielkopolskim jest już trzecim oddziałem, który został zamknięty w ostatnim czasie. Powodem, tak jak w przypadku dwóch poprzednich oddziałów - geriatrii i interny - jest koronawirus.

U dwóch osób z personelu szpitala wykryto koronawirusa. Na oddziale przebywa 17 osób - 13 pacjentek i 4 członków personelu medycznego. Wszystkie te osoby zostały przebadane oraz pobrano od nich wymazy. Pierwsze wyniki badań są znane - u nikogo więcej nie stwierdzono zakażenia.

W związku z ryzykiem dalszych zakażeń oddział ginekologiczny został zamknięty, a u pozostałych pracowników zarządzono wykonanie testów na Covid-19. Prawdopodobnie zostaną one powtórzone za kilka dni. Do tego czasu wszyscy przebywający na oddziale ginekologicznym są objęci kwarantanną. Oddział położniczy i porodówka funkcjonują jednak normalnie.

dta3ufg

Rekordowa liczba zakażeń. Emilewicz: to nie przez wybory

Koronawirus w Polsce. Wcześniej zamknięto dwa oddziały

27 lipca u jednej osoby z personelu Oddziału Geriatrycznego w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim potwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektoriatu Sanitarnego działalność oddziału została zawieszona.

dta3ufg

23 lipca oddział wewnętrzny w ostrowskim szpitalu został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa. Zakażonym okazał się pacjent, który na oddziale przebywał od 11 dni. Jak podawały lokalne media, dopiero po tygodniu hospitalizacji u pacjenta pojawiły się objawy podobne do koronawirusa. Wykonany został test, którego wynik był dodatni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dta3ufg

Podziel się opinią

Share
dta3ufg
dta3ufg