Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. W ośrodku dla dzieci zakażeni podopieczni i siostry zakonne

W Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku zakażonych koronawirusem zostało 26 osób. Pozytywne wyniki testów otrzymały zarówno dzieci, jak i opiekujące się nimi siostry zakonne.

Share
Koronawirus w Polsce. W ośrodku dla dzieci zakażeni podopieczni i siostry zakonne
Koronawirus w Polsce. W ośrodku dla dzieci zakażeni podopieczni i siostry zakonneŹródło: PAP
d3mavaa

Z relacji starosty kłodzkiego Maciej Awiżenia, cytowanego przez TVN24, wynika, że źródłem zakażeń był proboszcz parafii w Piszkowicach, który mimo objawów nie zaprzestał wykonywania swoich obowiązków.

Koronawirus w Polsce. Zakonnice zgłosiły podejrzenia

Po tym jak zakonnice prowadzące ośrodek zgłosiły staroście swoje podejrzenia co do stanu zdrowia kilku osób, w ośrodku przeprowadzono testy. Pozytywny wynik otrzymało 19 pracowników i 7 pacjentów. Jedno z dzieci trzeba było przewieźć do szpitala.

d3mavaa

Ośrodek podzielono na dwie strefy poprzez umieszczenie zdrowych i zakażonych w oddzielnych budynkach. Władze powiatu zapewniły ośrodkowi środki ochrony osobistej, jednak wskazują, że największym problemem są braki kadrowe. Starosta apeluje do ochotników, by wsparli ośrodek w tym trudnym momencie. Wszyscy ochotnicy będą skierowani do pracy z dziećmi zdrowymi.

Stan dzieci, które zostały w ośrodku, jest dobry. Placówka poinformowała też, że dzięki zgłoszeniu się do pracy dwóch pielęgniarek, do końca tygodnia braki w personelu nie będą odczuwalne.

Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mavaa

Podziel się opinią

Share
d3mavaa
d3mavaa
Więcej tematów