Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Szykuje się powtórka imprezy w Zakopanem? Niedzielski o kontrolach

Koronawirus w Polsce. Turyści nadciągają po raz kolejny do Zakopanego, pojawia się pytanie, czy szykuje się powtórka z tłumów na Krupówkach. Adam Niedzielski został zapytany przez WP, czy planowane są dodatkowe kontrole w turystycznych miejscowościach.
Share
Koronawirus w Polsce. Szykuje się powtórka imprezy w Zakopanem? Niedzielski o kontrolach
Koronawirus w Polsce. Szykuje się powtórka imprezy w Zakopanem? Niedzielski o kontrolachŹródło: East News
d2u3gkg

W piątek zwołano konferencję prasową z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa KPRM Michała Dworczyka i prezesa Agencji Rezerw Materiałowych Michała Kuczmierowskiego.

Szef Ministerstwa Zdrowia alarmował, że patrząc na wyniki "możemy sobie powiedzieć, że trzecia fala pandemii jest już w Polsce i że to nie jest już pytanie z kategorii - czy ona jest, czy się pojawi, tylko - jakie rozmiary osiągnie w najbliższej przyszłości".

Podczas konferencji prasowej pojawiła się również kwestia związana z branżą turystyczną. Reporter Wirtualnej Polski Michał Wróblewski zapytał ministra Niedzielskiego o to, czy planowane są kontrole podczas nadchodzącego weekendu. Tydzień temu tysiące turystów pojawiło się m.in. w Zakopanem, gdzie ignorowano zakazy i reżim sanitarny.

d2u3gkg

- Oczywiście, że kontrole, które były prowadzone będą kontynuowane. Chcę zwrócić uwagę, że problemem nie było zachowanie reżimu w hotelach (...). Problemem jest dyscyplina społeczna. Konieczna jest nie tylko ciągła weryfikacja i kontrola ze strony sił policji. To jest kwestia naszej własnej odpowiedzialności - odpowiedział Niedzielski.

Adam Niedzielski ostro o zachowaniu turystów na Krupówkach: Irracjonalene

Koronawirus w Polsce. Tłumy turystów w Zakopanem

Przypomnijmy: w ostatni weekend policja interweniowała około 140 razy. Na Krupówkach pojawiły się grupy tańczących osób. Dochodziło do awantur. Dwie osoby usłyszały zarzuty ataku i znieważenia policjantów.

d2u3gkg

Tymczasem już teraz do Zakopanego samochodami i pociągami docierają turyści na kolejny zimowy weekend. W piątek bardzo duży ruch panuje na Zakopiance.

Kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji w Krakowie wesprze w weekend funkcjonariuszy z Zakopanego. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział, że osobiście będzie się przyglądał sytuacji w stolicy Tatr. Zaapelował również o przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Od 12 lutego poluzowano obostrzenia. Otwarto m.in. hotele, kasyna oraz stoki narciarskie. Nowe restrykcje będą obowiązywać przez co najmniej kolejne dwa tygodnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u3gkg

Podziel się opinią

Share
d2u3gkg
d2u3gkg
Więcej tematów